Raseinių naujienų portalas

Sveikata

SAM dėl koronaviruso grėsmės nurodė savivaldybėms skelbti gripo epidemijas

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) dėl koronaviruso grėsmės nurodė savivaldybėms skelbti gripo epidemijas.

Pasak ministerijos, šis sprendimas leis šeimos gydytojams nuotoliniu būdu pacientams išduoti nedarbingumo pažymėjimus, o savivaldybės, esant reikalui, galės lengviau riboti ugdymo įstaigų darbą, taikyti kitas infekcijos prevencijos priemones.

„Sprendimas paskelbti savivaldybėse gripo epidemiją įjungia kai kuriuos prevencinius mechanizmus. Tai reiškia, kad galime lanksčiau teikti sveikatos priežiūros paslaugas, organizuoti sveikatos priežiūros ir ugdymo įstaigų darbą. Kalbant apie gyventojus – galioja tos pačios rekomendacijos, tai yra, plauti rankas, vengti masinių susibūrimų, laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo“, – sako ministras A. Veryga.

Pasak ministerijos, gripo epidemijos metu savivaldybės, jei yra poreikis, turėtų užtikrinti asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimą ne tik darbo dienomis, bet ir savaitgaliais, pagal poreikį ilginti savo darbo laiką, kuo daugiau karščiuojančių pacientų turi būti lankomi namuose, o nedarbingumo pažymėjimai gripo simptomais besiskundžiantiems pacientams turi būti išduodami nuotoliniu būdu, t. y., šiems pacientams nereikia vykti pas šeimos gydytojus.

Taip pat teigiama, kad siekiant apsaugoti ligoninėse gydomus pacientus, paskelbus gripo epidemiją gali būti ribojamas pacientų lankymas, taip pat, prireikus – atšaukiamos planinės operacijos, perskirstomi gydymo įstaigų veiklos prioritetai. Gali būti uždaromos ugdymo įstaigos, o tėvams, jei nėra kur palikti vaikų, išduodami nedarbingumo pažymėjimai.

Ministerija tvirtina, kad gripo epidemijos paskelbimą, siekiant pasitelkti papildomas priemones naujojo koronaviruso (COVID-19) prevencijai, rekomenduoja ir Pasaulio sveikatos organizacija bei Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras.

Iš viso pasaulyje registruota daugiau nei 95,7 tūkst. susirgimų COVID-19, per 3,2 tūkst. žmonių mirė, kiek daugiau nei 53,4 tūkst. jau pasveiko. Lietuvoje koronavirusas nustatytas vienai moteriai.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us