Raseinių naujienų portalas

Kita

Raseinių rajone budinčių globotojų netrūksta, paruošta daugiau nei šiuo metu reikalinga

Raseinių rajone budinčių globotojų netrūksta

Kai kitose šalies vietose sprendžiama, kaip motyvuoti žmones imtis budinčio globotojo misijos, Raseinių rajone rūpesčių nekyla: trys šeimos sėkmingai dirba, trys pasirengusios iškilus būtinybei atverti savo namų duris. Dar kelios šiuo metu dalyvauja specialiuose mokymuose.

„Rajonas gali pasidalyti gerąja praktika, kai pasitelkiant kūrybiškumą ir netradicines priemones pasiekiama puikių rezultatų“, – kalbėjo Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus (VTAS) vedėja Neringa Martišienė po susitikimo su vietos Pagalbos šeimai centro ir Savivaldybės atstovais.

Globos centro vadovė Ina Norkevičienė patikino, kad rajone neapsiribojama vien mažai naudos duodančių skrajučių platinimu. Anot moters, drąsiai vykstama į susitikimus, renginius, o globos idėja iškomunikuojama per atvirą ir tiesioginį bendravimą, išnaudojant visus informacijos perdavimo „iš lūpų į lūpas“ privalumus. Čia itin aktyvi ir novatoriškai dirba globos koordinatorė Regina Juškienė.

Budintis globotojas yra asmuo, kuris savo šeimoje ne ilgiau nei 12 mėnesių laikinai prižiūri nuo 1 iki 3 vaikų, kol jie sugrįš pas savo tėvus arba jiems bus surasti nuolatiniai globėjai. Šis veikla nėra paprasta, pareikalauja nemažai iššūkių, vienok – prasminga.

Be kita ko, daug dėmesio Raseiniuose skiriama palydimosios globos klausimams. Šiuo metu centre gyvena per tris dešimtis vaikų. Trys aštuoniolikmečiai šiemet pradės savarankišką gyvenimą. Artimiausiuose planuose, kaip patikinta susitikime, įrengti butus, kuriuos šie jaunuoliai galėtų išsinuomoti lengvatine kaina.

Kauno apskrities VTAS patarėja Regina Klevinskienė įsitikinusi, kad investuojant į šią sritį užtikrinama, jog jauni žmonės vėliau nesugrįš į Savivaldybės įstaigas pašalpų prašytojais. Jaunimas atsakingai ruošiamas savarankiško gyvenimo keliui, o ir vėliau nepaliekami vieni, pagalba garantuojama tiek buityje, tiek ir tvarkant būtiniausius reikalus Sodroje, medicinos įstaigoje ar kt., patariama tvarkant asmeninį biudžetą.

Šiuo metu Lietuvoje veikia 66 globos centrai. Kiekvienoje savivaldybėje yra įkurta bent po vieną. Globos centras teikia paslaugas globojamiems (rūpinamiems), įvaikintiems vaikams, budinčių globotojų prižiūrimiems vaikams, šeimynų dalyviams, bendruomeninių vaikų globos namų darbuotojams, globėjams (rūpintojams) – susijusiems ir nesusijusiems giminystės ryšiais, įtėviams, budintiems globotojams.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us