Raseinių naujienų portalas

Kita

Dėl stipraus vėjo be elektros Lietuvoje dar yra 130 tūkst. namų ūkių (papildytas)

Dėl stipraus vėjo visoje Lietuvoje penktadienio rytą be elektros dar yra iki 100 tūkst. namų ūkių, pranešė bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO). 

„Daugiausia Klaipėdos regione ir šiaurės Lietuvoje“, – BNS komentavo ESO atstovas Tomas Kavaliauskas. 

Bendrovės duomenimis, Klaipėdos regionui priskiriamiems Plungės, Telšių, Mažeikių, Tauragės, Kelmės, Raseinių ir kitiems rajonams tenka beveik du trečdaliai visų gedimų. Kita zona, kuriai  didelę žalą padarė uraganinis vėjas, yra  Šiaurės Lietuva  – Kupiškis, Pasvalys, Rokiškis, Biržai, Anykščiai, Zarasai ir kiti rajonai..

Pagrindiniai gedimai fiksuojami dėl masiškai lūžusių elektros oro linijų atramų, nutrauktų laidų, tiek žemosios, tiek vidutinės, tiek aukštos įtampos tinkle. Skaičiuojami tūkstančiai išsijungusių transformatorinių.

Visą naktį dirbo maksimalus ESO ir rangovų organizacijų darbuotojų skaičius. Ne visur įmanoma buvo privažiuoti, tad realus uraganinio vėjo padarytos žalos mastas matomas ir vertinamas tik dabar, prisijungus naujoms darbuotojų pajėgoms.

 ESO teigimu, elektros tiekimo atkūrimas visiems tikrai užtruks. Bendrovė atsiprašome vartotojų dėl galimai patiriamų nepatogumų.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us