Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Lietuvoje nuo pirmadienio įvedamas karantinas: uždaromos parduotuvės, valstybės sienos

Vyriausybė nusprendė Lietuvoje nuo pirmadienio įvesti karantiną, siekiant pristabdyti koronaviruso plitimą. 

„Lietuvos Vyriausybė (…) nusprendžia paskelbti visoje Lietuvos Respublikoje karantiną“, – šeštadienio vakarą Vyriausybės posėdyje paskelbė premjeras Saulius Skvernelis.

Po posėdžio jis sakė, kad sprendimai yra priimti „neišvengiamai, turint vienintelį tikslą – gelbėti Lietuvos žmonių gyvybes ir sveikatas“.

„Tai yra pagrindinis akcentas ir kriterijus. Visos kitos priemonės, kurios yra taikomos, kurios, deja, paveiks mūsų ekonomiką ir verslą, jos bus kompensuojamos“, – žurnalistams sakė S. Skvernelis. 

Įvedus karantiną, nuo pirmadienio nakties iki kovo 30-osios Lietuvos piliečiams, su nedidelėmis išimtimis dirbantiems užsienyje, bus draudžiama išvykti iš šalies, į Lietuvą bus draudžiama atvykti daugeliui užsieniečių.

Užsienio šalių gyventojams bus suteikta trijų parų „humanitarinio koridoriaus“ galimybė kirsti šalį tranzitu, kad galėtų grįžti į savo valstybes. Paskutiniai užsieniečiai į Lietuvą bus įleidžiami iki kovo 19-osios vidurnakčio. 

Taip pat bus uždarytos dauguma parduotuvių, išskyrus maisto prekių parduotuves, vaistines.

Pasak S. Skvernelio, draudimai kirsti sieną neapims prekių vežimo.

Draudimas išvykti iš šalies turės kelias retas išimtis užsienyje dirbantiems žmonėms.

„Draudimas yra absoliutus, išskyrus tam tikrus atvejus, kai tai yra darbo vieta užsienyje. Esame numatę išimtis, gyvenimo atvejų būna visokiausių, tai reikės kreiptis į  Valstybės sienos apsaugos tarnybą ir gauti vado arba įgalioto pareigūno leidimą individualiu atveju“, – pabrėžė premjeras.

Vyriausybė taip pat kreipėsi į visas šalies religines bendruomenes, rekomenduodama joms laikinai atsisakyti religinių apeigų maldos namuose. Siūlomi draudimai neapima laidotuvių, vestuvių.

Nuo pirmadienio ribojami ir keleivių srautai tarpmiestiniame viešajame transporte, tokios pat rekomendacijos teikiamos dėl miestų transporto.

Vyriausybė taip pat nusprendė drausti kalinių, ligonių ligoninėse lankymą, išskyrus mažamečius su gydytojo leidimu, nurodyti atidėti nebūtinas operacijas ir konsultacijas ligoninėse, 

Sumažinama pasienio kontrolės punktų, per kuriuos galima atvykti į Lietuvą, o kruiziniai laivai negalės įplaukti į Klaipėdos uostą.

Taip pat nuo pirmadienio mažiausiai dvi savaites bus draudžiami visi vieši renginiai, ir toliau liks uždarytos švietimo įstaigos.

Draudžiama teikti SPA, reabilitacijos paslaugas, jei jos nėra susijusios su gydymu, draudžiama kirpyklų, grožio salonų veikla, tiek viešajame, tiek privačiame sektoriuje darbuotojams rekomenduojama dirbti iš namų.

Už visų šių įpareigojimų nevykdomą būtų galima taikyti administracinę ir baudžiamąją atsakomybę.

Klaipėdos policijai užfiksavus pirmąjį atvejį, kai asmuo, tiriamas dėl koronaviruso, pabėgo iš ligoninės, S. Skvernelis pabrėžia, kad įsijungus naujam mechanizmui nuo pirmadienio už tai gali būti baudžiama laisvės atėmimu iki trejų metų, jei liga išplis aplinkiniams.

„Tai yra privalomi nurodymai, nebe siūlymai ar pageidavimai dėl saviizoliacijos ar karantinavimo“, – sakė premjeras.

Be draudimų, gyventojams rekomenduojama nenaudoti grynųjų pinigų. 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us