Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Ministerija leido savivaldybėms įkurti mobiliuosius koronaviruso patikros punktus

Dešimtyje savivaldybių – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės, Tauragės, Telšių, Alytaus, Utenos – bus įkurti mobilūs punktai, kuriuos savarankiškai atvykusiems pacientams bus atliekami tyrimai dėl naujojo koronaviruso, teigia Sveikatos apsaugos ministerija.

Pasak sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, tai reiškia, kad nuo pirmadienio savivaldybės gali organizuoti tokių punktų steigimą.

„Pasitarę su specialistais, plečiame galimybes dėl tyrimo atlikimo. Tai reiškia, kad į visoje šalyje veiksiančius punktus žmonės galės atvykti automobiliu, o atlikus tyrimą – važiuoti namo ir būtent namie, o ne ligoninėje laukti rezultatų“, – sako ministras A. Veryga.

Anot jo, kuriose vietose tiksliai šie punktai bus įkurti, turi apsispręsti pačios savivaldybės.

Numatyta, kad pacientas, pasireiškus bent vienam ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingam simptomui – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – ir, jei 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo bet kurioje užsienio šalyje ar turėjo kontaktą su patvirtintu ar tikėtinu  COVID-19 ligos atveju, pirmiausia turės skambinti trumpuoju telefono numeriu 1808. 

Karštosios linijos konsultantas, įvertinęs paciento pateiktus duomenis, priims sprendimą, ar skambinantį pacientą tikslinga ištirti dėl koronaviruso infekcijos. 

„Jei žmogų bus nuspręsta tirti, jis konsultantui turės pateikti vardą, pavardę, asmens kodą, mobilaus telefono numerį, taip pat nurodyti savivaldybę, iš kurios skambina“, – rašoma pranešime.

„Be to, bus klausiama, ar pacientas gali asmenine transporto priemone atvykti į mobilų punktą. Jei žmogus galės atvykti pats, su juo susisieks mobilaus punkto koordinatorius ir nurodys laiką ir adresą, kada jam tai padaryti“, – teigiam jame.

Tiems žmonėms, kurie negalės į mobilius punktus atvykti patys, savivaldybės įpareigotos užtikrinti pacientų transportavimo paslaugas.

Atvykus į mobilų punktą, žmonėms nebus leidžiama išlipti iš automobilio ir atidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip – jiems bus paaiškinta, kaip vyks tepinėlio paėmimo procedūra.

Anot ministerijos, kartu su savimi žmogus turi turėti tapatybę patvirtinantį dokumentą bei A4 formato popieriaus lapą su užrašytu mobilaus telefono numeriu. Jį, atvykus į mobilų punktą, reikės padėti koordinatoriaus nurodytoje vietoje automobilio salone. Šiuo numeriu bus susisiekiama ir sutikrinami atvykusio žmogaus duomenys.

„Langą žmogus turės pradaryti tada, kai mobilios komandos narys to paprašys, tad čia dirbančiųjų specialistų nurodymus būtina atidžiai sekti“, – teigiama ministerijos pranešime.

Kaip teigia SAM, atlikus tyrimą, žmogus turės važiuoti į namus, izoliuotis ir laukti tyrimo rezultato. Nustačius poreikį pacientą gydyti, bus kviečiama greitoji medicinos pagalba ir jis transportuojamas į ligoninę. 

Ministerija teigia, kad į mobilų punktą negalima vykti taksi automobiliu ar viešuoju transportu. 

Dėl koronaviruso plitimo grėsmės nuo pirmadienio Lietuvoje paskelbtas karantinas.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us