Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Ne visi paiso saviizoliacijos taisyklių?

Vienoje iš raseiniškių pamėgtoje Facebook grupėje neseniai atsirado merginos įrašas, apie asmenį, kuris neseniai grįžo iš užsienio ir nesilaiko saviizoliacijos taisyklių. Pasak žinutės autorės, asmuo užima atsakingas pareigas, tačiau nesilaiko medikų rekomendacijų.

 Iš išsivysčiusios diskusijos galima daryti prielaidą, kad tai savivaldybės administracijoje dirbantis asmuo.

Facebook komentatoriai negailėjo kritikos ir pamokymų, ką daryti žinant tokį atvejį. Dauguma siūlė skambinti į policiją ir piktinosi tokiu neatsakingu elgesiu.

Už saviizoliacijos taisyklės nepaisymą, baudžiamąją atsakomybę numato Baudžiamojo kodekso 277 straipsnis „Kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimas“. Pirmoji straipsnio dalis skelbia, kad jeigu žmogus pažeidžia sveikatos apsaugos reikalavimus, ir dėl to išplinta susirgimas ar kyla epidemija, jis baudžiamas bauda, areštu ar laisvės atėmimu iki trejų metų.

Pateikiama LR Sveikatos ministerijos atmintinę apie saviizoliacijos principus.

Numeriu 1808 skambinti taip pat nuo šiol raginama ir pasireiškus į gripą būdingiems ligos simptomams – karščiavimui, kosuliui, gerklės skausmui ar apsunkintam kvėpavimui – po kelionės į užsienio šalis ar po kontakto su tikėtinu koronaviruso nešiotoju.

Paskambinę į koronaviruso karštąją liniją, gyventojai bus konsultuojami pagal specialų sudarytą, struktūrizuotą, skaitmeninį algoritmą, pritaikytą priimti ir apdoroti iškvietimus, nustatyti reikiamą pagalbos lygį ir rekomendacijas. Linijos specialistai patars saviizoliacijos, Covid-19 prevencijos ir kitais klausimais. Esant poreikiui skambinantysis bus sujungiamas su GMP dispečerine.

Klausimai išsiųsti savivaldybės administracijai. Gavę atsakymus, publikaciją papildysime.

.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us