Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Priimtos koronaviruso plėtros kontrolės priemonės

Sekmadienio popietę skubos tvarka buvo surengtas Ekstremalių situacijų komisijos posėdis. Susirinkimo metu Savivaldybės lygmeniu buvo patvirtintas vakarykštis Vyriausybės nutarimas dėl karantino skelbimo, aptarta kokių konkrečių priemonių bus imamasi mūsų krašte.

Priimti sprendimai

Posėdyje nuspręsta aktyvuoti Raseinių rajono savivaldybės ekstremalių situacijų – operacijų centrą. Centro operacijų vadovu paskirtas Ekstremaliųjų situacijų komiteto pirmininko pavaduotojas Albinas Stakauskas. Šio centro paskirtis koordinuoti koronoviruso kontrolės priemonių įgyvendinimą Raseinių rajono savivaldybės teritorijoje.

Posėdžio metu aptarti strateginės reikšmės klausimai dėl saviizoliacijos taisyklių, kurias galite rasti Raseinių rajono savivaldybės puslapyje ir bausmių už jų nevykdymą taikymo, viešojo transporto intensyvumo ribojimo ir kitų būtinųjų priemonių įgyvendinimo.

Taip pat numatyta, kad karantino laikotarpiu autobusai kursuos rečiau, o pirmojoje ir paskutinėje maršruto stotelėje jie bus dezinfekuojami. Šią praktiką jau pradėjo vykdyti ir toliau vykdys Raseinių autobusų parko darbuotojai.

Ypatingų priemonių ėmėsi ir Raseinių rajono ligoninė. Čia atidedamos visos planinės operacijos, visiškai uždaroma ambulatorinė konsultacija, odontologinės paslaugos. Visos planinės paslaugos bus atidedamos. Nuspręsta atidėti visas gydymo paslaugas, kai jų teikimo atidėjimas nekelia didelės grėsmės paciento sveikatai ar gyvybei.

Didelis dėmesys skirtas aptarti būdus kaip savo paslaugas karantino metu Savivaldybės gyventojams teiks Savivaldybei pavaldžios įstaigos.

Nutarta, kad visos privačios ir viešosios pirminės sveikatos priežiūros įstaigos turės teikti konsultacijas mobiliuoju telefonu visą parą. Šitaip siekiama maksimaliai sumažinti galimus nepatogumus

Esminiai pokyčiai karantino metu

Draudžiama Lietuvos Respublikos piliečiams išvykti iš šalies, išskyrus specialius atvejus.

Ribojamas tarpmiestinis ir priemiestinis keleivinio transporto intensyvumas.

Viešojo sektoriaus įmonėse darbas organizuojamas nuotoliniu būdu. Privačiajam sektoriui galioja tos pačios taisyklės.

Rekomenduojama atsiskaitymui naudoti ne grynuosius pinigus.

Sveikatinimo paslaugų, sanatorijų veiklos draudimas, išskyrus paslaugas, kurios susijusios su gydymu.

Viešojo maitinimosi įstaigų ir kitų pasilinksminimo vietų veiklos draudimas, išskyrus kai maistas gaminamas išsinešimui.

Parduotuvių veiklos draudimas. Išskyrus maisto prekių, veterinarijos, vaistinių ir optikos prekių parduotuves.

Grožio paslaugų teikimas draudžiamas.

Stabdomas ugdymo ir vaikų priežiūros procesas.

Atidedamos planinės operacijos, išskyrus specialius atvejus.

Draudžiamas pacientų lankymas, išskyrus terminalinės būklės pacientus ir vaikus iki 14 metų. 

Prašoma neorganizuoti religinių apeigų, kurios reikalautų viešų susibūrimų.

Primename

Primename, kad pagrindiniai koronaviruso požymiai yra karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas. Jei bent vienas iš šių požymių pasireiškė per 14 dienų, nedelsdami skambinkite į Bendrąjį pagalbos centrą telefono numeriu 112, pateikite susirgimo aplinkybes ( jeigu per 14 dienų laikotarpį turėjote sąlytį su koronaviruso nešiotoju, šią informaciją privalote paminėti) ir griežtai vykdykite medikų rekomendacijas.

Taip pat primename, kad nuolatos nemokamai veikia karštoji koronaviruso linija 1808, kurią paskambinus, gausite visą aktualią informaciją.

Savivaldybė karantino metu savo veiklą vykdys nuotoliniu būdu. Mus pasieksite bendruoju telefonu (8 428)  79 600 ir el. paštu. savivaldybe@raseiniai.lt

Raseinių rajono savivaldybės administracijos informacija

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us