Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Kas atvedė merą į sveiką protą?

Praėjusią savaitę kilo daug aistrų dėl planuojamų komitetų ir tarybos posėdžių vedimo tvarkos karantino metu. Prieš akivaizdų karantino taisyklių pažeidimą pasisakė net ir valdančiosios daugumos atstovai – socialdemokratai. Jų lyderis Matas Skamarakas dar sekmadienį (kovo 22 d.) išplatino prašymą tarybos posėdžius organizuoti nuotoliniu būdu. Tačiau rajono meras A. Bautronis, regis itin jautriai sureagavo į koalicijos partnerių nepritarimą, tad savo asmeninėje FB paskyroje net replikavo „P. S. Tam tikra politinė jėga su rajoniniu lyderiu pradeda daryti politiką – jau dabar pradedam rinkiminį šou…“ (tekstas neredaguotas). Tokie mūsų rajono pasvarstymai atsirado ankstyvą pirmadienio rytą (08:59 val.), kai turėjo vykti vienas komiteto posėdis, o popiet tarybos posėdis.

Meras rašė: „Visą savaitgalį nepailsdami dirbome, kad surastume mechanizmus kaip TEISĖTAI organizuoti Raseinių rajono savivaldybės posėdį nuotoliniu būdu, nekeliant jokios grėsmės aplinkiniams.“

Faktas, kad kova už sveiką protą ir karantino taisyklių laikymąsi – LAIMĖTA. Mūsų žiniomis šiandien vyko bandomasis tarybos posėdis nuotoliniu būdu. Pasak mūsų šaltinių, dėka profesionalaus savivaldybės specialisto, platforma paruošta, tarybos posėdis kovo 26 d. įvyks.

Ar tai atsitiktinumas? Opozicijos nariai kreipėsi į Vyriausybės atstovą

Kovo 23 d. opozicijoje esantys tarybos nariai Darius Ulickas ir Vaidas Kuzmarskis kreipėsi į Vyriausybės atstovą, klausdami apie planuojamų posėdžių teisėtumą karantino metu (rajono meras A. Bautronis buvo numatęs svarstyti ne viena dešimtis sprendimo projektų). Vyriausybės atstovas Kauno ir Marijampolės apskrityse Andrius Cechanavičius, atsakė, kad nuotolinio posėdžio metu turi būti sprendžiami tik labai nedidelis klausimų sąrašas susijęs su papildomų lėšų ar patalpų karantino reikmėms skyrimu.

Seimas labai aiškiai įvardino kokie klausimai gali būti sprendžiami karantino metu. Jame nėra mokyklų uždarymų, butų pirkimo ir kitų klausimų.

Praėjusią savaitę LR Seime buvo priimtos LR Vietos savivaldos įstatymo pataisos, kuriose aiškiai nurodama, kad dėl „nepaprastosios padėties, ekstremaliosios situacijos ar karantino savivaldybės tarybos posėdžiai negali vykti  nustatyta tvarka, savivaldybės tarybos posėdžiai gali vykti nuotoliniu būdu (esant techninėms galimybėms – realiuoju laiku) elektroninių ryšių priemonėmis (toliau – nuotoliniu būdu). Nuotoliniu būdu vykstančiuose posėdžiuose priimami tik neatidėliotinai būtini sprendimai, susiję su nepaprastąja padėtimi, ekstremaliąja situacija ar karantinu. Vykdant posėdį nuotoliniu būdu turi būti parinktos tokios elektroninių ryšių priemonės, kurios užtikrintų, kad savivaldybės tarybos narys laiku gautų informaciją ir galėtų išreikšti savo poziciją. Nuotoliniu būdu vykstančiame posėdyje pagal galimybes sudaromos sąlygos tarybos nariams pasisakyti arba replikuoti. Nuotoliniu būdu priimant savivaldybės tarybos sprendimus, turi būti užtikrintas savivaldybės tarybos nario tapatybės ir jo balsavimo rezultatų nustatymas. Jeigu yra techninės galimybės, nuotoliniu būdu vykstantis savivaldybės tarybos posėdis yra tiesiogiai transliuojamas internetu arba paviešinamas šio posėdžio vaizdo įrašas. Jeigu tokios galimybės nėra, savivaldybės meras nedelsdamas informuoja visuomenę apie nuotoliniu būdu vykusiame posėdyje priimtus sprendimus.“

Nuotrauka iš www.raseiniai.lt

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us