Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Siūloma griežčiau tvarkyti šiukšles, laikinai drausti rankinį užstatinių pakuočių priėmimą

Karantino laikotarpiu gyventojams komunalines atliekas siūloma tvarkyti griežčiau, daiktų keitimosi punktus – laikinai uždaryti, taip pat stabdyti rankinį užstatinių pakuočių priėmimą. 

Tokias Aplinkos ministerijos rekomendacijas trečiadienį spaudos konferencijoje pristatys ministras Kęstutis Mažeika.   

Siekiant valdyti koronaviruso plitimo grėsmes, karantino metu siūloma laikinai stabdyti rankinį užstatinių pakuočių priėmimą mažose parduotuvėse. Jos būtų priimamos tik taromatuose. 

Ministerija nurodo, kad parduotuvės, prie kurių įrengti taromatai, juose turi garantuoti tinkamą rankų higieną bei užtikrinant, kad vienu metu taromate būtų tik vienas žmogus.

Servetėles, tualetinį popierių, vienkartines nosines, apsaugines kaukes ir kitas panašaus pobūdžio atliekas gyventojams rekomenduojama mestų į atskirą maišą, o kai jis prisipildo, turėtų būti įdedamas į papildomą maišą ir tik tada išmetamas į mišrių komunalinių atliekų konteinerius.

Taip pat turi elgtis ir savivaldybių karantino centrai. 

Rekomenduojama į papildomą maišą sudėti ir atskirai rūšiuojamas pakuočių (popieriaus, plastiko, metalo) atliekas. 

Aplinkos ministerija savivaldybes ragina apie griežtesnį šiukšlių tvarkymą papildomai informuoti gyventojus. 

Ministerija komunalinių atliekų tvarkytojams be kita ko rekomenduoja per karantiną kuo dažniau plauti ir dezinfekuoti kolektyvinius mišrių komunalinių atliekų surinkimo konteinerius. 

Dezinfekavimo paslaugas atliekančios įmonės po viešojo transporto, daugiabučių laiptinių ir kitų patalpų dezinfekavimo susidariusias atliekas (šluostes, pirštines, vienkartinius darbo rūbus, respiratorius ir kitas) turi dėti į atskirus maišus ir jas tvarkyti kaip pavojingąsias atliekas. 

Jeigu komunalines atliekas tvarkančios įmonės dėl darbuotojų trūkumo nespėtų šiukšlių iš konteinerių surinkti, jos turėtų kreiptis ministeriją, kuri, įvertinusi situaciją, su Ekstremalių situacijų komisija tartųsi, kai problemą spręsti.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us