Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Policija ketvirtadienį sulaukė 365 pranešimų dėl karantino nesilaikymo

Ketvirtadienį šalies policija sulaukė 365 pranešimų dėl galimų karantino režimo ir saviizoliacijos pažeidimų.

Pasak Lietuvos policijos atstovo Ramūno Matonio, nors policijos pareigūnai pirmiausia stengiasi įspėti žmones, bet vis dažniau tenka bausti nevykdančius pakartotinių reikalavimų. 

„Yra tikrai daugiau ir daugiau. Iš pradžių policija įspėja žmones geranoriškai, kad laikytųsi tų taisyklių. Jei nesilaiko, nevykdo reikalavimų, antrą kartą, pavyzdžiui, tada jau rašo protokolus už teisėtų pareigūnų reikalavimų nesilaikymą“, – penktadienį BNS sakė R. Matonis. 

Iš viso nuo Lietuvoje įvesto karantino pradžios policija sulaukė daugiau nei 3 tūkst. pranešimų dėl karantino ar saviizoliacijos pažeidimų

Karantinas šalyje įvestas kovo 16-ąją, siekiant sulėtinti koronaviruso plitimą. Trečiadienį karantinas pratęstas mažiausiai iki balandžio 13 dienos. 

Jo metu uždrausta prekyba beveik visose parduotuvėse, išskyrus prekiaujančias maisto prekėmis ar vaistais.

Gyventojai įpareigoti parkuose ir kitose atvirose viešosiose vietose lankytis ir būti ne didesnėmis nei dviejų asmenų grupėmis, išskyrus vienos šeimos narius, laikytis saugaus kontakto, vengti fizinio kontakto, laikytis higienos, taip pat prekybos ir paslaugų vietose, lankytis po vieną šeimos narį.

Barams ir kavinėms uždrausta veikti, išskyrus teikiant maistą išsinešimui. 

Visai sustabdyta SPA centrų, kirpyklų, grožio salonų veikla. Uždaryti kazino ir lošimų automatų salonai. 

Visiems iš užsienio grįžusiems žmonėms ir asmenims, kuriems įtariamas koronavirusas, privaloma izoliuotis dviejų savaičių laikotarpiui. 

Vyriausybė trečiadienį priėmė nutarimą dėl bausmių už karantino pažeidimus griežtinimą. Jei Seimas priims įstatymą, baudos fiziniams asmenims už taisyklių pažeidimą sieks nuo 500 iki 1500 eurų, įmonėms – nuo 1500 iki 6000 eurų, o teisę surašyti nusižengimų protokolus įgis policija. 

Iki šiol baudas galėjo skirti tik Nacionalinio visuomenės sveikatos centro darbuotojai. 

Vyriausybė taip pat siūlo griežtinti laisvės atėmimo bausmes, jei dėl taisyklių pažeidimų išplistų susirgimas ar kiltų ligos protrūkis – dabar už tai gresia iki trejų metų nelaisvės, siūloma maksimalią bausmę didinti iki penkerių metų.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us