Raseinių naujienų portalas

Kita

Plaukų meistrė J. Bulotienė: Kaip išgyventi karantiną be kirpėjų paslaugų?

Remiantis socialiniais tinklais, karantinas – didžiausia tragedija moterims. Jos liko be savo nagų, plaukų meistrių ir kosmetologių paslaugų. Internete plinta dainelės, įvairūs juokeliai, kad po karantino į gatves išeis „gamyklinius parametrus“ atsistačiusios moterys ir merginos. Žinoma, galima ir toliau juokauti, tačiau dalis savo darbą mylinčių meistrių nerimauja dėl klienčių. Kodėl? Todėl, kad ne visada saviveikla ir rizika gali pasiteisinti. Pavyzdžiui pačiai dažytis plaukus, ar juos kirpti. Tad apie tai, kaip išgyventi karantiną dar keletą savaičių, nekenkiant, o galbūt kaip tik padedant, savo plaukams pokalbis su Oway technologe, plaukų meistre Jurgita Bulotiene.

– Jurgita, pirmas klausimas, ar klientės suvokia situaciją ir jos grėsmę, ar visgi tyliai tyliai  prašosi į svečius?

– Dauguma mano klienčių tikrai suvokia esamą situaciją, bet pasitaiko visko.

Kai draugiškai paaiškini, kad šiuo metu bet kokie kontaktai gali kainuoti labai brangiai, pradedant tuo, kad rizikuotume savo sveikata, ir baigiant tuo, kad mums, grožio industrijos specialistams, gresia labai didelės baudos, tada viską supranta. Labai gaila tų klientų, kurie ir šiuo metu turi dirbti. Sutikite, nėra malonu vaikščioti su netvarkinga šukuosena, o ypač su ataugusia, ryškia juosta viršugalvyje, gi plaukų dažymas planuojamas beveik kiekvieną mėnesį. Ir moterys, ir vyrai įpratę reguliariai lankytis pas savo meistrus, įpratę atrodyti tvarkingai, be abejo šiuo metu jaučia diskomfortą, ir nelaikykite to paviršutiniškumu. Tvarkinga šukuosena, jiems kaip elementari higiena, kurie kiekvieną dieną padeda jaustis geriau.

– Prekybos centrų  lentynose, kur sudėti plaukų dažai tinkantys naudoti namų sąlygomis – tuštoka. Faktas, kad didžioji dalis moterų ruošiasi plaukus dažyti namuose. Ar tai išeitis?

– Bijau, kad tikrai dauguma iš pradžių net apsidžiaugs, kad galima šitaip pigiai „prasisukti”, bet patikėkit, remiuosi ilgamete savo darbo patirtimi, labai retai dažant namie spalva gaunasi tokia, apie kokia svajoja klientės ar yra nufotografuota ant dėžutės. Pagalvokite patys, profesionalūs dažai kainuoja 10-35 €, o prekybos centruose dėžutė dažų kainuoja 5-10 eurų. Tad logiška, kad tikėtis stebuklo už tokią kainą – labai rizikinga. Norėčiau priminti, kad masiniai prekybai, siekiant sumažinti pardavimo kainą, skirtuose dažuose, gausu ingredientu, kurie sukelia alergijas. Juose būna metalų, kurių paskui jokia meistrė iš jūsų plaukų neišims. O svarbiausia, dažai labai agresyviai pažeidžia plauką bei galvos odą. Todėl labai prašau, nepirkite dažų iš prekybos centrų. Juk daugelis sėdim namie ir tikrai galim išlaukti. Dabar ypač geras laikas toms blondinukėms, kurios svajojo apie šiuo metu ypač madinga dažymo techniką airtouch . Nes kaip tik reikia nemažai atauginti natūralius plaukus (apie 3-6 cm).  Taigi – nėra to blogo, kas neišeitų į gerą.  

-Su vyrų ir vaikų šukuosenomis ženkliai paprasčiau, ar ne? Socialiniai tinklai tiesiog lūžta nuo patarimų ir vaizdo įrašų, kaip apkirpti vyrą ar vaikus.

– Deja… tai gali atrodyti daug lengviau, nei yra iš tikrųjų…. Mano patarimas- jei neturite patirties, tai geriau to nedaryti. Vaikai šiuo metu namuose, tegul augina plaukučius, gal tai bus pradžia naujai šukuosenai ir stiliui?  O vyrai, kurie vis dar dirba ir jiems svarbu tvarkingai atrodyti, geriau tegul su situacija pabando tvarkytis pasitelkią fantaziją ir formavimo priemones. Siūlau modeliuoti plaukus su įvairioms plaukų pastomis, vašku ar laku. Na, o jei jau plaukai „lipa ant ausų “, tai galima atsargiai su žirklutėmis patrumpinti. 

– Tai ar yra patarimų, ką daryti su ataugusiomis plaukų šaknimis, beformėmis šukuosenomis? Kokie jie būtų?

– Keletui savo klienčių (bet tik toms, kurioms tikrai labai reikia) tiesiog suruošiu dažus pagal jų formules ir konsultuoju, kaip tai daryti namuose. Tikrai yra griežtos instrukcijos, pavyzdžiui – jokiu būdu nedažyti visų plaukų ilgio su vienais dažais, nes ataugusioms plaukų šaknims reikia vienokio stiprumo oksidanto ir spalvos, o galams kito. Kambario, kuriame dažysite savo plaukus, temperatūra turi būti minimum +22-24C.

Labai svarbu dažus išlaikyti ne per ilgai ir ne per trumpai. Jūs tiesiog galite negauti tinkamo rezultato, net ir su profesionaliais dažais. Tad siūlyčiau kreiptis į savo kirpėjus ir su jais viską labai kruopščiai aptarti. O kalbant apie plaukų kirpimą, tai jau tikrai teks palaukti. Dabar svarbiausia likti sveikiems! 

– Ką gero karantino sąlygomis galime padaryti savo plaukams? Pavyzdžiui įvairios namuose pagamintos kaukės, tokios kaip majonezo, kokoso aliejaus ir t.t.

– Tikrai esu už plaukų ir galvos odos palepinimą naminėmis kaukėmis. Daug jų receptų rasite internete. Tik svarbu labai atkreipkite dėmesį, ar tai tikrai jums tinka. Įsivertinkite ne tik savo plaukus, bet ir galvos odą. Dažnai kas tinka plaukams, netinka šaknims. Ir atvirkščiai (dažniausias variantas riebi oda ir sausi plaukų galai). Bet ir vėl, pasitarkite su savo plaukų meistru.

O iš to, ką galima rasti parduotuvėse, kaukės, įvairūs balzamai, šampūnai, ar jie tinkami naudoti ypač mėgstančioms labai rūpintis savo plaukų būkle? Kiek tiesos, kad tokia produkcija nėra labai gera?

-Taip, jų kokybė tikrai neprilygsta profesionaliems produktams. O ypač jei tie profesionalūs produktai yra aukštos kokybės. Žinoma, šiuo metu aktualu ir kaina. Aš pastebėjau, kad nemažai gerų produktų šiuo metu galima nusipirkti su nuolaida. Tik paieškokite. Puoselėjantiems savo plaukus, aš tikrai nesiūlyčiau pasitikėti reklamomis, kurias transliuoja televizija. Deja, bet faktas, kad rezultatai būna visai ne tokie, kaip reklamoje. Mano nuomone, jau geriau namuose pagamintos kaukės, bent jau žinosite, ką naudojate. Ir beje, šiuo metu, jūs tikrai galite rečiau plauti plaukus, galvos oda tikrai tuo pasidžiaugs.

Na, o pabaigai norėčiau visiems palinkėti išlikti pozityviems, stengtis kuo daugiau judėti. Gyvenimas nesustojo! Gi galime daug daugiau laiko skirti mėgstamoms veikloms, perskaityti gerą knygą, daugiau laiko praleisti su šeima, o su draugais galime bendrauti nuotoliniu būdu. O plaukai tik padėkos Jums už poilsį.  Būkite sveiki ir išradingi!

Subscribe
Notify of
guest
2 Komentarų
Naujausi
Seniausi Most Voted
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus
Mantė

Manau stilingai galima atrodyti ir panaudojant aksesuarus plaukams, kurių kaina tikrai nėra didelė. Svarbiausia – švarūs, sveiki ir iššukuoti plaukai. Aš per karantiną nesidažiau. Nors ir taip retai dažausi, nes renkuosi spalvą artimiausią natūraliai, tad nereikia taip dažnai kaip draugėms.

Liepa

Skaiciau, jog kanapiu aliejus cbd  teikia visokeriopa nauda, net ir odos, plauku buklei gerinti. Ar tai tikrai tiesa?

Last edited 2 years prieš by Liepa

Contact Us