Raseinių naujienų portalas

Kita

Velykų savaitgalį draudimus vykti į kitus miestus užtikrins 3 tūkst. pareigūnų

Velykų savaitgalį taikomiems draudimams vykti į kitus miestus užtikrinti bus pasitelktos 3 tūkst. policijos ir kitų tarnybų pareigūnų pajėgos, pranešė Vidaus reikalų ministerija.

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė sako, kad šios priemonės reikalingos apsaugoti vyresnio amžiaus gyventojus ir sulaikyti jų artimuosius nuo kelionių į kitus Lietuvos miestus.

„Savaitgalį keliuose bus įrengta 300 policijos postų, kuriuose automobiliais vykstantys piliečiai bus tikrinami, ar nepažeidžia izoliacijos taisyklių. Šį kartą mums visiems svarbiausia turi būti kitų žmonių saugumas ir sveikata“, – sako vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Policijos pareigūnams, vidaus reikalų ministrės pavedimu, viešąją tvarką ir žmonių saugumą padės užtikrinti policijos rėmėjų, Viešojo saugumo tarnybos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Vadovybės apsaugos departamento, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos pareigūnai.

Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla tvirtina, kad pareigūnai dirbs ne tik keliuose, bet patruliuos ir viešosiose vietose, kontroliuos asmenis, kuriems skirta izoliacija, ar tuos, kurie pažeidinėja karantino reikalavimus, reaguos ir į kitus pranešimus apie pažeidimus ar nusikalstamas veikas. 

Kaip skelbiama ministerijos pranešime, policija žada pasitelkti ir kitas, „viešai nematomas technines priemones“, kurios taip pat padės kontroliuoti asmenų judėjimą ir suvaldyti situaciją Šv. Velykų savaitgalį. Šiuo metu tariamasi su šalies savivaldybėmis, kad prie kai kurių įvažiavimų į miestus būtų pastatyti specialūs ženklai, ribojantys įvažiavimą.

Nuo balandžio 3 dienos policija surašė beveik 350 protokolų dėl izoliacijos ar karantino pažeidimų.

Vyriausybė trečiadienį iki balandžio 27-osios pratęsė karantiną, taip pat numatė draudimą vykti gyventojams į kitus miestus ir miestelius, nei jų gyvenamieji, nuo penktadienio vakaro iki pirmadienio vakaro.

Ribojimai nebus taikomi, kai vykstama dėl artimųjų giminaičių mirties, sunkios ligos ar nelaimės, darbo reikalais, kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje, ar teikiant būtiną medicininę pagalbą. Taip pat draudimai negalios gyventojams, jei jie vyksta į kitą, nei savo gyvenamąją savivaldybę, kai toje savivaldybėje turi nekilnojamojo turto.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us