Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Parama dėl koronaviruso išmokėta 28 tūkst. žmonių, dirbančių individualiai

Parama nuo koronaviruso krizės praradusiems pajamas išmokėta 28 tūkst. savarankiškai dirbančių žmonių, teigia premjeras Saulius Skvernelis. 

 „Jei kalbėtume apie individualia veikla užsiimančius asmenis, ta pagalba jau yra teikiama, ir iš 45 tūkst. užsiregistravusių asmenų daugiau nei 28 tūkst. jau yra išmokėta“, – „Delfi“ laidoje „Dėmesio centre“ sakė S. Skvernelis.

Pasak jo, apie prastovas paskelbė 35 tūkst. įmonių, tai liečia daugiau nei 240 tūkst. darbuotojų.

„Bet tų, kurie kreipėsi, kad prastova būtų kompensuojama, yra gerokai mažiau, siekia apie 10 procentų“, – teigė premjeras.

Nuo koronaviruso krizės praradusiems pajamas savarankiškai dirbantiems žmonėms mokama 257 eurų valstybės subsidija.

Darbdaviams, paskelbusiems prastovą ir jos metu išlaikantiems darbo vietas, valstybė mokės 70 proc. darbuotojų atlyginimo subsidijas, bet ne daugiau kaip 1,5 minimalios algos (910,5 euro iki mokesčių arba 656 eurus „į rankas“). 

Tokia išmoka skiriama, jeigu darbdavys sutiks ir pats mokėti 30 proc. algos ir išlaikys ne mažiau kaip pusę darbo vietų bent tris mėnesius nuo subsidijos mokėjimo pabaigos. 

Nenorintieji mokėti 30 proc. dalies gaus 90 proc. subsidiją, o 10 proc. turėtsskirti patys. Tačiau šiuo atveju maksimali subsidija siektų tik vieną MMA (607 eurai iki mokesčių arba 437 eurai „į rankas“), bet pusę darbo vietų turėtų išlaikyti irgi bent tris mėnesius.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us