Raseinių naujienų portalas

Sveikata

A. Veryga: Lietuva pasiekė koronaviruso plitimo piką

Lietuva pasiekė koronaviruso ligos plitimo piką, teigia sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Lietuva piką, mes vertiname, jau yra pasiekusi, nes didesnio plitimo jau nebėra tikrai ilgesnį laiką. Nustatoma naujų atvejų, atsiranda vienas kitas ligos plitimo židinys, kuris yra lokalizuojamas, bet jei vertintume bendrąją statistiką, tai augimas yra nuoseklus, stabilus, nebėra didesnių šuolių“, – penktadienį per spaudos konferenciją sakė A. Veryga.

Vis dėlto, anot ministro, duomenis reikia vertinti atsargiai.

„Bet kada ta situacija gali pakrypti į blogąją pusę, viskas priklausys nuo mūsų sąmoningumo, kaip laikysimės karantino sąlygų“, – kalbėjo A. Veryga.

Penktadienio duomenimis, ketvirtadienį nustatytas 21 naujas COVID-19 atvejis, trečiadienį – 37, antradienį – 21, pirmadienį – aštuoni.

Sveikatos apsaugos ministras sakė, kad vasarą suplanuotų švenčių atšaukti „nereikėtų skubėti“, tačiau teigia negalintis garantuoti, jog virusas nepradės vėl plisti.

„Turėkite galvoje, kad rizika, jog jos (vasarą suplanuotos šventės – BNS) gali neįvykti – išlieka. Neskubėkime nusivilti per greitai, bet būkime realistiški, supraskime, kad viruso plitimas yra sunkiai nuspėjamas, niekas jokių garantijų, kad jis nepradės vėl plisti, negali duoti“, – kalbėjo A. ministras.

Nors koronavirusas nustatytas ir Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialo darbuotojai, ministras kraujo donorus ragina nenustoti aukoti.

„Kraujo donorystė yra nesustabdyta, nes kraujo pakeisti niekuo kitu nėra galimybės, raginčiau donorus ateiti, duoti kraujo“, – kalbėjo A. Veryga.

Anot jo, tokios įstaigos yra „padidinto dėmesio zonoje“, o jų darbuotojai masiškai testuojami dėl COVID-19.

Lietuvoje, penktadienio duomenimis, nustatyti 1149 koronaviruso atvejai. Mirė 32 užsikrėtusieji, 210 – pasveiko.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us