Raseinių naujienų portalas

Sveikata

Per pusantros savaitės profilaktiškai ištirta daugiau nei 5 tūkst. medikų

Per pusantros savaitės – nuo kovo 6 iki kovo 15 dienos – profilaktiškai dėl koronaviruso buvo ištirta daugiau nei 5 tūkst. sveikatos priežiūros specialistų visoje Lietuvoje, penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

„Kasdien tokių profilaktinių tyrimų atliekama nuo keliasdešimt iki kelių šimtų, o kai kuriomis dienomis – beveik po tūkstantį per parą“, – rašoma ministerijos išplatintame pranešime.

Nuo balandžio 6-osios iki balandžio 15 dienos atitinkamai atlikti 269, 591, 661, 710, 932, 800,187, 72, 276 ir 854 profilaktiniai tyrimai medikams. 

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, profilaktiškai atliekamas sveikatos priežiūros specialistų testavimas leidžia garantuoti tiek pačių medikų, tiek ir pacientų saugumą.

„Išaugusios profilaktinių sveikatos priežiūros specialistų testavimo apimtys džiugina. Taip galime užkirsti kelią infekcijos išplitimui gydymo įstaigos ir iš esmės užtikrinti, kad dėl mūsų visų besiaukojantys medikai jaustųsi saugūs. Ne kartą sakiau, kad medikai, kovojantys pirmosiose fronto linijose, yra tie žmonės, be kurių šioje sudėtingoje situacijoje negalime tikėtis sėkmės istorijų. Ačiū už tą viltį, kurią savo profesionalumu kuriate“, – pranešime cituojamas A. Veryga. 

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad, atsižvelgus į rizikas, kurias esant parodė infekcijos plitimo atvejai gydymo įstaigose, nuspręsta, tikrinti sveikatos priežiūros specialistus profilaktiškai.

Pirmiausia testuojami turėtų būti medikai, dirbantys slaugos, palaikomojo gydymo įstaigose, taip pat reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrių bei greitosios medicinos pagalbos (GMP) darbuotojai. Testuojant sveikatos priežiūros specialistus, turi būti laikomasi prioriteto tvarkos – kita prioriteto grupė gali būti tiriama tik tada, kai bus ištirti visi prieš tai nurodytos prioriteto grupės ėminiai.

Penktadienio duomenimis, koronavirusas iš viso diagnozuotas 205 medikams, iš jų – 34 pasveiko.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us