Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Karantinas bus tęsiamas iki gegužės 11 dienos

Vyriausybė karantiną planuoja pratęsti iki gegužės 11 dienos, bet bus švelninamos jo sąlygos, sako premjeras Saulius Skvernelis.

„Vyriausybės posėdy bus klausimas svarstomas, yra siūlymas pratęsti iki gegužės 11 dienos, tam pačiam posėdy bus priimti sprendimai dėl kitų veiklos sričių atlaisvinimo, tai bus susiję su tolesne paslaugų, verslo plėtra, kaip pavyzdys – lauko kavinės, grožio tam tikros paslaugos“, – antradienį Seime žurnalistams sakė premjeras.

Pasak Vyriausybės vadovo, bus svarstoma galimybė atnaujinti planinių sveikatos priežiūros paslaugų teikimą, leidžiama vesti treniruotes gryname ore.

„Taip pat trečiadienį sveikatos apsaugos ministras pristatys planą, kaip bus atnaujintos planinės paslaugos gydymo įstaigose, atsiras galimybės tam tikros sporto rūšims lauke neprofesionalioms, treniruotėms, taip pat bus priimti sprendimai dėl muziejų ir bibliotekų lankymo“, – sakė S. Skvernelis.

Premjeras taip pat patvirtino, kad dar gegužės mėnesį bus svarstoma apie vaikų darželių darbo atnaujinimą, tačiau tikriausiai bus reikalinga tam tikra diferenciacija: į ugdymo įstaigas gali būti priimami ne visi vaikai, taip pat negalėtų dirbti rizikos grupei priklausantys darbuotojai

„Tai jau yra trečias klausimas (etapas), laukiame medikų, ekspertų grupės prie Vyriausybės rekomendacijų ir priimsim sprendimus, greičiausiai tai irgi bus gegužės mėnesio sprendimai ir, tikėtina, bus tam tikra diferenciacija“, – sakė premjeras.

„Pagal mūsų turimus duomenis, kas penktas darželio darbuotojas patenka į rizikos grupę, vadinasi, net ir atlaisvinus tam tikrą veiklą, dalis personalo negalės būti, lygiai taip pat bus stengiamasi reglamentuoti ribojimą patekimo vaikų, kurie galbūt gyvena su rizikos grupės asmenimis, kad sumažintume tas rizikas“, – teigė S. Skvernelis.

„Mūsų pagrindinis galvos skausmas dėl darželio ir ugdymo įstaigų, kaip saugiu būdu kuo greičiau atstatyti normalų režimą“, – pridūrė premjeras.

Siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą Lietuvoje kovo 16 dieną įvestas karantinas: sustabdyta visų ugdymo įstaigų, užsidarė dauguma prekybos vietų, išskyrus maisto produktų parduotuves ir vaistines.

Karantino sąlygos praėjusią savaitę jau buvo atlaisvintos – Vyriausybė leido dirbti ne maisto parduotuvėms, išskyrus esančias didžiuosiuose prekybos centruose, taip pat smulkioms remonto, buities paslaugų įmonėms, turinčioms atskirą įėjimą iš lauko.

Ministrų kabinetas svarsto, kad antruoju etapu galėtų būti leidžiama veikti įmonėms, kur žmonių kontaktas būtų ilgesnis. Tai galėtų būti bibliotekos, muziejai, sveikatos įstaigos, atliekančios planines procedūras, sveikatinimo paslaugas, taip pat kirpyklos, kosmetologijos kabinetams. Svarstoma leisti ir lauko kavinių, restoranų veiklą, kai kuriuos specializuotus mokymus, pavyzdžiui, vairavimo ar aviacijos, prekybos ir pramogų centrų, turgaviečių veiklą ribojant įėjimą.

Trečiuoju etapu planuojama atverti visas viešojo maitinimo įstaigas ir sveikatos paslaugas, sporto klubus, laisvalaikio ir pramogų centrus, švietimo įstaigas. Ketvirtuoju etapu būtų leidžiami masiniai renginiai.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us