Raseinių naujienų portalas

Nuomonės

Per karantiną daugiau naudojama plastiko maišelių

Lietuvoje didėja vienkartinių plastiko maišelių vartojimas, sako Aplinkos ministerijos atstovė. Be to, smarkiai išaugo ir komunalinių atliekų apimtys.  

„Po koronaviruso krizės tam tikru laikotarpiu net matysime pakuočių daugėjimą, nes jeigu iki šiol  gyventojai rinkosi birius produktus, imdavo be maišelių, dabar saugumo dėlei tikrai daugelis juos ima  ir pakuočių kiekiai auga“, – trečiadienį Aplinkos apsaugos komitete sakė ministerijos Atliekų politikos grupės vadovė Agnė Bagočiutė.

Pasak jos, be to, atliekų tvarkytojai praneša apie mišrių komunalinių atliekų augimą.   

„Dabar yra gruodžio mėnesio situacija. Paprastai tokia, kokia būna prieš Kalėdas, tiek yra atliekų sukaupiama. Pakuočių srautai išaugę, nes žmonės leidžia laiką namuose, daugiau gaminasi maisto ir atliekų daugėja“,  – kalbėjo A. Bagočiutė. 

2019 metais priimta Europos Sąjungos (ES) direktyva numato, kad iki 2026-ųjų būtina gerokai sumažinti plastikinės maisto ir gėrimų taros suvartojimą.

Lietuva, kaip ir kitos ES šalys, direktyvos nuostatas į nacionalinę teisę turi perkelti per dvejus metus – iki 2021-ųjų birželio.

Nuo tol nebebus galima prekiauti plastikiniais ausų krapštukais, stalo įrankiais, lėkštėmis, šiaudeliais, gėrimų maišikliais, oro balionėlių lazdelėmis, taip pat iš aerobiškai skaidaus plastiko pagamintais vienkartiniais gaminiais ir maisto tara, gėrimų indeliais ir jų dangteliais, pagamintais iš polistireninio putplasčio. 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us