Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Šakų deginimas savame kieme gali baigtis ugniagesių vizitu

Vakar ugniagesiai gavo pranešimą, kad Raseinių rajone, Sujainių kaime, Rožių g., kaimynė degina šakas. Moteris saugiu atstumu nuo pastatų degino sukrautas šakas. Ugnį moteris užsigesino pati.

Primename, kad miestuose ir miesteliuose draudžiama deginti laužus ar gamtinės kilmės atliekas (lapus, šakas). Kaimiškose vietovėse sausą žolę bei nukritusius lapus galima deginti sugrėbus į krūvą, tačiau ne arčiau kaip 30 metrų nuo pastatų ir nuolat stebėti. Nesilaikantiesiems priešgaisrinės saugos taisyklių reikalavimų gresia bauda iki 70 eurų. Surinktų augalų ar jų dalių deginimui lauko sąlygomis taikomi aplinkos ministro įsakymo „Dėl aplinkos apsaugos reikalavimų lauko sąlygomis deginant augalus ar jų dalis patvirtinimo“ reikalavimai.
Sausą žolę, nendres, nukritusius lapus, šiaudus, laukininkystės, daržininkystės, augalinės kilmės liekanas lauko sąlygomis leidžiama deginti tik surinktas (sugrėbtas) į krūvas, kai nėra galimybių jų kompostuoti (arba kompostavimas gali sąlygoti augalų kenkėjų plitimą) ar kitaip panaudoti, ne arčiau kaip 30 metrų nuo statinių. Deginimas turi būti nuolat stebimas, jį baigus, smilkstančią ugniavietę privaloma užgesinti užpilant vandeniu, smėliu ir pan.
Draudžiama surinktus (sugrėbtus) augalus, jų dalis ar krūvas deginti miške, aukštapelkėse, durpingose vietose ar vietovėse, esančiose arčiau kaip 50 metrų nuo miško, aukštapelkės ar durpingos vietos, taip pat miestuose ir miesteliuose (išskyrus laužų kūrenimą, laužų kūrenimui nustatytose vietose).

Būkime atsakingi ir saugokime gamtą!

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us