Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Ko reikalaujama iš grožio paslaugų teikėjo?

Nuo šių metų balandžio 27 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybė leidžia pradėti vykdyti plaukų priežiūros (plaukų plovimo, plaukų kaukių dėjimo, kirpimo, skutimo, šukuosenos formavimo, dažymo, ilgalaikio plaukų sušukavimo, tiesinimo, barzdų kirpimo) ir nagų priežiūros (pedikiūro, manikiūro, dirbtinio nagų priauginimo)  paslaugas.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. balandžio 23 d. sprendimo Nr. V-975 „Dėl Covid-19 ligos (koronaviruso infekcijos) valdymo grožio paslaugų teikimo vietoms“ reikalavimais, plaukų priežiūros, nagų priežiūros paslaugas teikiantys asmenys privalo užtikrinti: kad vienam paslaugų vartotojui arba kitam lankytojui būtų skiriamas ne mažesnis nei 10 kv. m. paslaugos teikimo vietos patalpų plotas arba vienu metu paslauga būtų teikiama ne daugiau kaip vienam vartotojui. Tarp paslaugų teikėjų darbo vietų būtų ne mažesnis nei 2 metrų atstumas. Paslaugų vartotojus įsileisti tik dėvinčius apsaugines veido priemones. Prie įėjimo į paslaugų teikimo vietą pateikti informaciją, kad nerekomenduojama lankytis rizikos grupės asmenims (vyresnio nei 60 metų amžiaus asmenims ir (ar) sergantiems lėtinėmis ligomis) ir  apie asmens higienos laikymosi būtinybę (rankų higiena, kosėjimo, čiaudėjimo etiketas).

Paslaugos teikėjai teikdami paslaugas turi dėvėti vienkartines pirštines, bei apsaugines kaukes ir apsauginius akinius arba apsaugines kaukes ir apsauginius veido skydelius. Apsaugines kaukes ir pirštines keisti po kiekvieno vartotojo, o apsauginius akinius ar skydelius dezinfekuoti. Skatinti vartotojus atsiskaityti ne grynais pinigais.

Sudaryti galimybę tinkamai vartotojų rankų higienai ir dezinfekcijai, prie įėjimo į paslaugų teikimo patalpą ir sanitarinį mazgą gerai matomoje vietoje pakabinti vartotojų ir kitų lankytojų rankų  dezinfekcijai skirtą priemonę, esant galimybei prie įėjimo į sanitarinį mazgą padėti vienkartinių pirštinių. 

Nuolat stebėti savo ir kitų darbuotojų sveikatą. Nevykti į darbą ir nedirbti turint viršutinių kvėpavimo takų ligų, ūmių žarnyno infekcijų ir kt. susirgimų požymių (karščiavimas (37,3 °C ir daugiau), sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas, viduriavimas, vėmimas). Darbe pasireiškus šiems požymiams, nedelsiant nusišalinti nuo darbo, konsultuotis Karšąją koronaviruso linija tel. 1808 arba susisiekti su savo šeimos gydytoju konsultacijai nuotoliniu būdu. Pačiam paslaugų teikėjui sužinojus apie jam nustatytą COVID-19 ligą, apie tai informuoti NVSC.

Nedirbti ir drausti paslaugų teikimo vietoje dirbti darbuotojams, paslaugų teikėjams, kuriems privaloma izoliacija, izoliacijos laikotarpiu.

Paslaugų teikėjams laikytis griežtos rankų higienos, ne rečiau kaip kas 2 val. plauti rankas skystu muilu ir šiltu tekančiu vandeniu, dezinfekuoti jas. Vengti rankomis liesti veidą, nosį, akis, burną. Paslaugų teikimo patalpas vėdinti ne rečiau kaip 1 kartą per valandą. Paviršius, prie kurių tiesiogiai liečiasi paslaugų vartotojas (paslaugų vartotojams skirtos praustuvės, kėdės, atramos galvai) ir paviršius paslaugų teikėjo darbo vietoje, ant kurių dedami instrumentai ir kitos darbo priemonės, dezinfekuoti po kiekvieno vartotojo. Tarp vartotojų užtikrinti ne mažesnį nei 15 min. laikotarpį, kad butų užtikrinta dezinfekcija.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento Raseinių skyriaus informacija

Subscribe
Notify of
guest
1 Komentarai
Naujausi
Seniausi Most Voted
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus
Ieva

Manau labai svarbu higiena, kruopštumas, naudojamas gelis nagu priauginimui ir kitos priemonės turi būti kokybiškos. Na, ir žinoma atsakingumas, malonus bendravimas

Contact Us