Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Netoli Kryžkalnio išminuotojai aptiko daugiau nei 2 tūkst. vienetų sprogmenų

Savaitgalį Tauragės rajono Vilnalių kaime išminuotojai aptiko daugiau nei 2 tūkst. Antrojo pasaulinio karo laikų sprogmenų. 

Pasak Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono Sprogmenų neutralizavimo kuopos vado kapitono Kazimiro Bogdano, pirmuosius sprogmenis išminuotojai rado šeštadienį, tačiau dėl tamsos negalėjo tęsti darbų. 

„Radome du konteinerius, bet dėl tamsos negalėjome tęsti operacijos. Sekmadienį ryte vykome didesniais pajėgumais, pasitelkėme traktorius, mašinas, nes reikėjo atlikti ir detalesnius kasimus“, – sakė kpt. K. Bogdanas. 

„Šiuo metu turim penkis pilnus konteinerius, kuriuose yra po 224 vienetus bombletų ir vieną 50 kilogramų svorio aviacinę bombą ST-50. Visa kita yra kasetinė amunicija, palaida. Palaidos mes radome apie 1,1 tūkst., realiai gaunasi tiek pat, kiek tų konteinerių“, – pasakojo kuopos vadas. 

Išminuotojai įvykio vietoje sekmadienį sunaikino 569 vnt. sprogmenų, pirmadienį planuojama sunaikinti dar 486. 

„Jie labai nemalonios būklės saugumo požiūriu. Mes jų negalime transportuoti, čia vietoje sprogdinam po nedidelį kiekį“, – sakė K. Bogdanas.

Kapitono K. Bogdano teigimu, toks radinys yra itin retas ir labai sudėtingas. 

„Tokio kiekio ir apimties ir turint omeny sudėtingumą, kad toks didelis kiekis palaidų. Jau vieną – du suradus, mes elgiamės ypatingai atsargiai su tuo mažiuku daiktu, o čia šimtais. Vos ne archeologija gaunasi“, – sakė Sprogmenų neutralizavimo kuopos vadas. 

Likusius sprogmenis ketinama pirmadienį popiet gabenti į Kazlų Rūdos poligoną ir sunaikinti ten.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us