Raseinių naujienų portalas

Sveikata

Dėl vizito į polikliniką poreikio spręs gydytojas

Poliklinikoms vėl pradedant priimti pacientus, dėl to, ar pacientui būtina atvykti į konsultaciją įstaigoje spręs gydytojai, bus ribojami srautai, ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

„Dirbti pradėti bus galima tik atsakingai pasirengus planą, kuris užtikrintų sklandų darbą, numatytų visus galimus situacijų sprendimus, kad visiems – ir personalui, ir pacientams – būtų aišku, kaip užsiregistruoti, kaip elgtis pacientui atvykus į konsultaciją, kaip organizuojamas poliklinikos darbas ir kaip elgtis kitais atvejais“, – pranešime cituojamas sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. 

Ministerijos teigimu, poliklinikoms atnaujinus darbą, prioritetas bus teikiamas nuotoliniam paslaugų teikimo būdui, o tiesioginis kontaktas su pacientu būtų tik tuomet, kai paslaugos neįmanoma suteikti nuotoliniu būdu. 

Gydymo įstaigos registratūra ar skambučių centras registruos tik dėl nuotolinių paslaugų, o dėl tiesioginio kontakto konsultacijos pacientą turi registruoti pats gydytojas arba slaugytojas. Vizitui pas gydytoją specialistą registruojama kiekvienos gydymo įstaigos vadovo nustatyta tvarka.

Ministerija pabrėžia, kad paslaugos turi būti teikiamos griežtai joms paskirtu laiku, pacientas įleidžiamas likus ne daugiau nei 10 min. iki paskirto vizito laiko. Laukiantys pacientai privalo laikytis saugaus dviejų metrų atstumo.

Tiesioginės konsultacijos tuo pačiu metu negalės būti teikiamos greta esančiuose susisiekiančiuose kabinetuose. Rekomenduojama, kad visi pacientui paskirti tyrimai ir procedūros būtų atlikti vieno vizito metu. 

Poliklinikos taip pat turės užtikrinti pacientų srautų valdymą, atskirdamos virusinės infekcijos simptomų turinčius pacientus nuo šių simptomų neturinčiųjų, o nuo virusinės infekcijos simptomų neturinčių pacientų – vyresnius nei 60 metų bei lėtinėmis ligomis sergančius pacientus.

Lėtinėmis ligomis sergantiems pacientams bus skirtinos atskiros priėmimo valandos, užtikrinama, kad nesusidarytų fizinių pacientų laukimo eilių įstaigos viduje.

Numatoma, kad gydymo paslaugas turi teikti minimalus, būtinas paslaugai suteikti specialistų skaičius. Keliose gydymo įstaigose dirbantys medikai, vengiant kryžminės taršos, visur, kur turi tiesioginį kontaktą, turės dirbti ciklais. Taip pat darbuotojai privalo naudoti asmeninės apsaugos priemones, atsižvelgiant į saugumo lygius.

Kiekviena poliklinika savo su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru (NVSC) suderintame paslaugų atnaujinimo ir teikimo plane turi pagal savo infrastruktūrą apskaičiuoti maksimalų galimą priimti pacientų skaičių per dieną, konsultacijoms ir procedūroms reikalingų kabinetų skaičių, numatyti jų užimtumo ir dezinfekcijos tvarką.  

Pirmuoju etapu rekomenduojama priimti ne daugiau kaip pusę maksimalaus per dieną galimo priimti pacientų skaičiaus, vėliau – atsižvelgiant į šalies epidemiologinę situaciją. Dėl maksimalaus galimo priimti pacientų skaičiaus sprendimus, atsižvelgdamas į situaciją, priims įstaigos vadovas.

Naudotis gydymo įstaigos liftu ir prie kabineto durų laukti galės ne daugiau kaip vienas pacientas (esant būtinybei – kartu su ne daugiau kaip vienu lydinčiu žmogumi).

Taip pat plane turi būti numatyti detalūs įstaigos ir personalo veiksmai, jei gydymo įstaigoje būtų identifikuotas koronoviruso infekcijos atvejis.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us