Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Apsaugos priemonėmis Lietuvos medikai aprūpinti visam mėnesiui

Nuo pirmojo krovinio nusileidimo Kauno oro uoste kovo pabaigoje iki šios dienos su koronaviruso infekcija (COVID-19) kovojančioms ligoninėms, Greitosios pagalbos stotims, savivaldybių įsteigtoms karščiavimo klinikoms buvo paskirstyta beveik 28 mln. asmens apsaugos priemonių iš beveik 32 mln. vienetų.

Lietuvos kariuomenės Depų tarnybos administracijos viršininko, Lietuvos kariuomenės atstovo SAM Ekstremalių situacijų operacijų centre Aurimo Guščiaus teigimu, pirmasis užsibrėžtas tikslas buvo leisti su koronavirusu kovojančioms gydymo įstaigoms sukaupti 30 dienų asmens apsaugos priemonių atsargų rezervą.

„Šiai dienai galima teigti, kad šis tikslas yra pasiektas. Gydymo įstaigoms nebeturint pakankamai sandėliavimo vietos, jų apsaugos priemonių atsargos yra sandėliuojamas Sveikatos apsaugos ministerijos sandėliuose ir, esant poreikiui, bus operatyviai tiekiamos į ligonines“, – sako mjr. A. Guščius.

Anot jo, tolesnis aprūpinimo asmens apsaugos priemonėmis etapas yra išlaikyti esamus rezervus, sudaryti naujas tiekimo sutartis ir tęsti nenutrūkstamą aprūpinimą asmens apsaugos priemonėmis.

Pažymime, kad siekis aprūpinti asmens apsaugos priemonėmis Lietuvos medikus įgyvendintas Sveikatos apsaugos ministerijos, Užsienio reikalų ministerijos, Susisiekimo ministerijos, Krašto apsaugos ministerijos, taip pat valstybės įmonės „Lietuvos paštas“ darbuotojų ir šalies diplomatų pastangomis bei darbu.

Primename, kad nuo šiol iš Kinijos užsakytos asmens apsaugos priemonės keliaus ne tik oro, bet ir sausumos keliais. Šiandien Vilniaus intermodaliniame terminale bus simboliškai iškrauta pirmoji būtent traukiniu atvykusi priemonių siunta.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us