Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Atlikti patikrinimai prekybos centruose, turgavietėse ir viešojo maitinimo įmonėse

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba per tris ilgojo savaitgalio dienas patikrino 57 prekybos subjektus, iš kurių beveik pusę sudarė įvairios maisto produktų parduotuvės, 26 proc. – didieji prekybos centrai ir 28 proc. – turgavietės. Tarnyba nuolat stebi, kaip verslo sektoriaus įmonės laikosi karantino režimo sąlygų.

Pažeidimai nustatyti 15 prekybos subjektų. Daugiausia jų buvo susiję su darbuotojų sveikatos įvertinimu, taip pat netinkamu lankytojų informavimu.

Švenčių dienomis daugiausia pažeidimų nustatyta nedidelėse parduotuvėse. Čia nustatyti pažeidimai sudarė beveik 60 proc. visų prekybos maistu pažeidimų.

Patikrinimai buvo atlikti ir 67 kurortų bei poilsio zonose esančiose viešojo maitinimo įstaigose. Savaitgalį karantino sąlygų pažeidimai nustatyti 13 proc. patikrintų lauko kavinių, barų ir restoranų.   Pusę šių pažeidimų sudarė neatitiktys dėl darbuotojų kasdienių sveikatos patikrinimų, kiti pažeidimai buvo netinkamas lankytojų informavimas, indų plovimas ir kt.

Valstybinė augalininkystės tarnyba visose apskrityse stebėjo 994  prekybos vietas, kuriose buvo prekiaujama dauginamąja ir sodinamąja medžiaga, trąšomis ir augalų apsaugos priemonėmis, taip pat buvo tikrinami turgūs ir viešosios erdvės.

Daugiausia objektų patikrinta Kauno (192), Šiaulių (146), Klaipėdos (126) apskrityse.

Pažeidimai nustatyti 129 vietose. Pasitaikė atvejų, kai parduotuvėse ir turgavietėse nebuvo reguliuojamas pirkėjų srautas, nesilaikoma saugaus atstumo ir kt.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us