Raseinių naujienų portalas

Sveikata

Ne visi grožio paslaugų teikėjai laikosi karantino metu keliamų reikalavimų

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie  Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento Raseinių skyriaus specialistai 2020 m. balandžio 27-30 dienomis ir pirmąjį gegužės šventinį savaitgalį tikrino Raseinių mieste ir rajone, ar nepažeidžiami reikalavimai, nustatyti prekybos, paslaugų teikimo ir kitoms vietoms sušvelninto karantino metu. Per minėtą laikotarpį iš viso patikrinta 32 grožio paslaugų teikėjai, 2 prekybos ir 1 paslaugas teikianti įmonė.

Patikrinimų metu daugiausia dėmesio buvo skiriama ką tik duris atvėrusiems grožio salonams, buvo vertinama, ar laikomasi būtinų visuomenės sveikatos saugos, higienos sąlygų, ar paslaugos teikiamos dėvint visas būtinas asmens apsaugos priemones, ar jos keičiamos po kiekvieno vartotojo, ar įleidžiami tik kaukes dėvintys vartotojai ir lankytojai, ar skelbiami įspėjimai rizikos grupių asmenims ir kitų karantino reikalavimų.  

Patikrinimų metu Raseinių mieste ir rajone nustatyta 10 grožio paslaugas teikiančių specialistų, kurie nesilaikė  nustatytų reikalavimų karantino metu. Dažniausiai nustatyti pažeidimai buvo: prie įėjimo į paslaugų teikimo vietą nebuvo skelbiama informacija apie vartotojų asmens higienos laikymosi būtinybę, apie tai, kad nerekomenduojama lankytis rizikos grupės asmenims; grožio paslaugos buvo teikiamos ne su visomis būtinomis asmens apsaugos priemonėmis; apsauginės kaukės buvo keičiamos ne po kiekvieno vartotojo; paslaugos teikimo metu neužtikrinamas ne mažiau 15 min. laikotarpis tarp vartotojų dezinfekcijai atlikti. Vienas grožio specialistas dirbo be šiai veiklai būtino leidimo-higienos paso.

Nustatytiems pažeidėjams bus surašyti administracinių nusižengimų protokolai, skiriamos baudos.

Už minėtų reikalavimų nesilaikymą taikoma administracinė atsakomybė. Asmenims gresia bauda nuo 500 iki 1500 eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1500 iki 6000 eurų.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us