Raseinių naujienų portalas

Kita

Atleidžiamų darbuotojų nebedaugėja

Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė sako, kad nedarbas šią savaitę kiek sumažėjo, o atleidžiamų darbuotojų nebedaugėja – jų skaičius siekia maždaug 2,7 tūkst. per savaitę. 

„Matome, sąlyginai yra tas pats atleistųjų skaičius lyginant su kitomis covidinėmis savaitėmis išlieka stabilus –  maždaug po 2,7 tūkst. per savaitę. Grėsmės nestebime“, – Seimo Ekonomikos komitete penktadienį sakė viceministrė.  

E. Radišauskienė pranešė, kad penktadienio duomenimis, nedarbas siekė 11,3 proc. – šiek tiek mažiau negu savaitės pradžioje, kai jis buvo 11,5 proc. Tuo metu naujų darbo vietų skelbimų per metus sumažėjo 49 proc. 

Pasak jos, daugiau nei 15 tūkst. darbdavių jau išmokėta apie 19 mln. eurų subsidijų, o pinigus gavo beveik 104 tūkst. prastovose esančių darbuotojų. Nuo balandžio 5 dienos iki gegužės 6 dienos dėl subsidijų daugiau nei 118 tūkst. darbuotojų kreipėsi 18,2 tūkst. įmonių. 

Ji taip pat minėjo, kad 11 įmonių už kovą dar nėra gavusios subsidijų, nes prašymus pateikė su klaidomis ir jų dar nepatikslino.  

E. Radišauskienės teigimu, iki birželio dar reikės išmokėti apie 120 mln. eurų šių subsidijų. 

Be to, dėl 257 eurų subsidijų jau kreipėsi 71,6 tūkst. savarankiškai dirbančiųjų, o daugiau nei 8 mln. eurų išmokėta 60,6 tūkst. žmonių.

E. Radišauskienė prognozuoja, kad paramos prašančių savarankiškai dirbančiųjų padaugės iki 100 tūkst., nes dėl šios išmokos jau gali kreiptis ir dirbantieji papildomai pagal darbo sutartis, jei jų pajamos neviršija minimalios algos (607 eurų iki mokesčių). 

„25 tūkst. ateina papildomai“, – tvirtino viceministrė. 

E. Radišauskienė sakė, kad turintiems nedarbingumo pažymas iki birželio iš viso bus išmokėta 236 mln. eurų.   

„Dauguma biuletenių išdavimų susiję su ugdymo įstaigų uždarymu ir vaikų priežiūra namuose“, – teigė viceministrė.  

Ji informavo, kad nuo kovo 16-osios, kai paskelbtas karantinas, iki šiol išduota 264,8 tūkst. nedarbingumo pažymėjimų vaikus prižiūrintiems tėvams, neįgaliųjų ir senjorų priežiūrai bei  saviizoliacijai.  

Pagal šiuos pažymėjimus jau išmokėta 54 mln. eurų. Dabar galioja 61,8 tūkst. nedabingumo pažymėjimų, iš jų beveik 57,5 tūkst. – dėl vaikų priežiūros.   

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us