Raseinių naujienų portalas

Kita

GPM permokos bus pradėtos grąžinti kitą savaitę

Pirmosios gyventojų pajamų mokesčio (GPM) permokos žmonių sąskaitas pasieks jau kitą savaitę. 

Pasak VMI Mokestinių prievolių departamento direktorės Stasės Aliukonytės-Šnirienės, deklaravimo procesas vyksta sklandžiai, o permokų grąžinimas prasidės kitą trečiadienį. 

„Pradėsime nedideliais mastais kitą savaitę, planas yra gegužės 20 dieną išleisti pačias pirmąsias sumas. Tai tikrai nebus didelės sumos ir nedideliam žmonių skaičiui, tiesiog turime paleisti patį procesą, išbandyti, ir jį sklandžiai pradėtą, jau toliau pilnu tempu iki liepos 31 dienos grąžinti visas pagal teisingai pateiktas deklaracijas žmonių deklaruotas sumas“, – spaudos konferencijoje antradienį sakė S. Aliukonytė-Šnirienė.  

Anot jos, iki antradienio deklaracijas yra pateikę iš viso beveik 700 tūkst. žmonių. Pagal 484 tūkst. deklaracijų turėtų būti grąžintina 110 mln. eurų GPM, o dar 135 tūkst. žmonių yra deklaravę, jog sumokės 45 mln. eurų pajamų mokesčio. 

VMI jau gavo kiek daugiau nei 91 tūkst. gyventojų prašymų skirti pajamų mokesčio dalį paramos gavėjams, meno kūrėjams, politinėms partijoms ar profesinėms sąjungoms.

„Taip, tai dar tikrai toli gražu ne visi skaičiai, tikimės, kad jų bus žymiai daugiau“, – sakė S. Aliukonytė-Šnirienė.  

Pernai įsigiję būsto ar automobilio remonto bei auklių paslaugas ir gavę apmokėjimą patvirtinančius dokumentus, gyventojai gali šias išlaidas įrašyti į deklaraciją ir taip susigrąžinti dalį pajamų mokesčio. VMI jau gavo 11,2 tūkst. tokių prašymų, pagal kuriuos 7 tūkst. žmonių galės susigrąžinti kiek daugiau nei 1 mln. eurų.

Pernai VMI 691 tūkst. gyventojų grąžino apie 105,5 mln. eurų GPM permokos, o 391 tūkst. gyventojų deklaravo virš 176 mln. eurų mokėtino pajamų mokesčio.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us