Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Į Lietuvą grįžtantiems žmonėms bus privaloma izoliacija

Į Lietuvą grįžtantiems žmonėms ir toliau bus privaloma dviejų savaičių izoliacija namuose, taip pat grįžtantieji turės pasitikrinti dėl koronaviruso COVID-19. 

„Nepaisant to, kad Baltijos šalys diskutuoja tarpusavyje apie čia esančių gyventojų galimybę judėti tarp Baltijos šalių, bet atvykstant iš kitų šalių izoliacija ir toliau išliks, nes tokia yra karantino esmė tam, kad mes neatsigabentume įvežtinių atvejų į Lietuvą“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Grįžtantiems iš svetur rekomenduoja iš anksto užpildyti elektroninę Nacionalinio visuomenės sveikatos centro anketą, kuria sutinkama laikytis izoliacijos sąlygų, tokią pačią popierinę anketą bus galima užpildyti ir atvykimo salėje. 

„Jeigu ši anketa bus užpildyta dar prieš skrydį, tai registracijos procesas pagreitės ir bus sugaišta mažiau laiko, nesiformuos eilės“, – teigė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė

Žmonės, atsisakę pildyti anketą ir laikytis numatytų sąlygų, bus izoliuojami savivaldybės paruoštose patalpose, teigia Sveikatos apsaugos ministerija.

Iš kitų šalių parskridusiems asmenims terminale bus dezinfekuotos rankos, patikrinta temperatūra, pateikiama anketa arba nuskaitomi užpildytų elektroninių anketų QR kodai ir vykdoma apklausa dėl koronavirusui būdingų simptomų.

Įtariant užsikrėtimą koronavirusu, žmogus bus nedelsiant izoliuotas atskiroje patalpoje, jam bus iškviesta greitoji medicinos pagalba.

Visi atvykusieji taip pat turės įsipareigoti per parą užsiregistruoti išsitirti dėl koronaviruso mobiliame punkte.

Ministerijos teigimu, lėktuvuose ir oro uoste keleiviai privalo dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius bei laikytis nustatytų elgesio taisyklių – naudotis apsaugos priemonėmis, palaikyti saugų atstumą nuo kitų žmonių, plauti rankas, vartoti saugų maistą ir vandenį, nuolat sekti savo sveikatos būklę.

Be kita ko, ministerija teigia, kad bus galima pasikeisti kvėpavimo takus apsaugančias kaukes prieš įeinant į atvykimo salę, o prireikus keleiviams bus išduodamos medicininės kaukės.

Parskristi į Lietuvą planuojantiems asmenims ir neturintiems transporto nuvykti į izoliacijos vietą rekomenduojama iš anksto kreiptis į savo registracijos vietos savivaldybės administraciją, kad ši suteiktų šią paslaugą ir nereiktų keleiviams ilgai lūkuriuoti oro uoste.

„Visų asmenų, kurie planuoja keliauti ar planuoja grįžti, paprašysime iš anksto informuoti savo savivaldybes, kad nesusidarytų vėl ilgos laukimo eilės“, – sakė R. Lingienė.

„Kiek žinau, savivaldybės aktyviai informuoja savo gyventojus ir tas jau vyksta“, – pridūrė ji.

Ji taip pat teigė, kad oro uoste bus numatyta speciali vieta tiems, kurie lauks savivaldybių transporto.

Simptomų neturintys žmonės, kuriems nereikalinga izoliacijos vieta, transportas, galės namo vykti nuosavu transportu arba juos galės namo parvežti artimieji.

Pasak R. Lingienės, iš oro uosto, jeigu keliaujančiųjų artimieji neatvyko pasiimti ar neturima savo transporto vykti namo, išeiti asmenys negalės.

Ji taip pat primena, kad skrendant pajutus simptomus reikia nedelsiant apie juos pranešti orlaivio įgulai.

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad izoliacija netaikoma užsienio šalių piliečiams, tranzitu vykstantiems per Lietuvą, sveikatos priežiūros specialistams, atvykstantiems teikti transplantacijos paslaugų, oficialių delegacijų nariams, diplomatams ir specialiesiems kurjeriams, taip pat Lietuvos ir Lenkijos piliečiams, grįžusiems ar atvykusiems darbo, verslo ar studijų reikalais.

Be kita ko, primenama, kad jeigu kelionės metu ar 14 dienų laikotarpiu po jos atsirado į gripą panašių simptomų, tokie žmonės turi nedelsiant skambinti į Karštąją koronaviruso liniją 1808, o jeigu kyla grėsmė sveikatai – skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112 ir informuoti apie savo kelionės pobūdį – šalį ir trukmę bei pasireiškusius simptomus.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us