Raseinių naujienų portalas

Kita

Nuo pirmadienio leidžiamos visos grožio paslaugos

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau -NVSC) Kauno departamento Raseinių skyrius informuoja, kad nuo šių metų gegužės 18 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybė leis pradėti teikti plaukų priežiūros, veido ir kūno priežiūros, nagų priežiūros, tatuiravimo, ilgalaikio makiažo, papuošalų vėrimo, soliariumo paslaugas.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. gegužės 11 d. sprendimo Nr. V-1117 „Dėl Covid-19 ligos (koronaviruso infekcijos) valdymo priemonių grožio paslaugų teikimo vietoms“ reikalavimais, šias paslaugas teikiantys asmenys privalės užtikrinti: kad vienam paslaugų vartotojui arba kitam lankytojui būtų skiriamas ne mažesnis nei 10 kv. m. paslaugos teikimo vietos patalpų plotas arba vienu metu paslauga būtų teikiama ne daugiau kaip vienam vartotojui. Tarp paslaugų teikėjų darbo vietų būtų ne mažesnis nei 2 metrų atstumas. Paslaugų vartotojus įsileisti tik dėvinčius apsaugines veido priemones. Prie įėjimo į paslaugų teikimo vietą pateikti informaciją, kad nerekomenduojama lankytis rizikos grupės asmenims (vyresnio nei 60 metų amžiaus asmenims ir (ar) sergantiems lėtinėmis ligomis) ir  apie asmens higienos laikymosi būtinybę (rankų higiena, kosėjimo, čiaudėjimo etiketas).

Paslaugas ar procedūras, kurių metu vartotojas dėl paslaugos ar procedūros pobūdžio negali dėvėti kaukės ir jos atliekamos vartotojo veido, kaklo, krūtinės srityje, teikti laikantis šių reikalavimų:

  • dėvėti vienkartinę medicininę (chirurginę) kaukę ir apsauginį veido skydelį, arba respiratorių FFP2 ir apsauginius akinius;
  • apsauginius akinius, apsauginį veido skydelį dezinfekuoti arba keisti po kiekvieno vartotojo.

Kitas paslaugas teikti laikantis šių reikalavimų:

  • dėvėti apsaugines kaukes (vienkartines medicinines kaukes);
  • apsaugines kaukes (vienkartines medicinines kaukes) keisti po kiekvieno vartotojo.

Skatinti vartotojus atsiskaityti ne grynais pinigais. Sudaryti galimybę tinkamai vartotojų rankų higienai ir dezinfekcijai, prie įėjimo į paslaugų teikimo patalpą ir sanitarinį mazgą gerai matomoje vietoje pakabinti vartotojų ir kitų lankytojų rankų dezinfekcijai skirtą priemonę, esant galimybei prie įėjimo į sanitarinį mazgą padėti vienkartinių pirštinių. 

Nuolat stebėti savo ir kitų darbuotojų sveikatą. Nevykti į darbą ir nedirbti turint viršutinių kvėpavimo takų ligų, ūmių žarnyno infekcijų ir kt. susirgimų požymių (karščiavimas (37,3 °C ir daugiau), sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas, viduriavimas, vėmimas). Darbe pasireiškus šiems požymiams, nedelsiant nusišalinti nuo darbo, konsultuotis Karšąją koronaviruso linija tel. 1808 arba susisiekti su savo šeimos gydytoju konsultacijai nuotoliniu būdu. Pačiam paslaugų teikėjui sužinojus apie jam nustatytą COVID-19 ligą, apie tai informuoti NVSC.

Nedirbti ir drausti paslaugų teikimo vietoje dirbti darbuotojams, paslaugų teikėjams, kuriems privaloma izoliacija, izoliacijos laikotarpiu.

Paslaugų teikėjams laikytis griežtos rankų higienos, ne rečiau kaip kas 2 val. plauti rankas skystu muilu ir šiltu tekančiu vandeniu, dezinfekuoti jas. Vengti rankomis liesti veidą, nosį, akis, burną. Paslaugų teikimo patalpas vėdinti ne rečiau kaip 1 kartą per valandą. Paviršius, prie kurių tiesiogiai liečiasi paslaugų vartotojas (paslaugų vartotojams skirtos praustuvės, kėdės, atramos galvai) ir paviršius paslaugų teikėjo darbo vietoje, ant kurių dedami instrumentai ir kitos darbo priemonės, dezinfekuoti po kiekvieno vartotojo. Tarp vartotojų užtikrinti ne mažesnį nei 15 min. laikotarpį, kad butų užtikrinta dezinfekcija.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us