Raseinių naujienų portalas

Sveikata

Siūloma nuo ketvirtadienio atsisakyti kaukių dėvėjimo viešose vietose

Vyriausybė trečiadienį ketina peržiūrėti karantino sąlygas – siūloma nuo ketvirtadienio atsisakyti privalomo kaukių dėvėjimo viešose vietose.

„Kaukių dėvėjimas viešose vietose nebebus privalomas – tik rekomenduojamas. Kaukių taip pat nebereikės dėvėti sportuojant uždarose erdvėse: ne tik profesionaliems sportininkams, bet ir visiems kitiems“, – trečiadienį feisbuke paskelbė premjeras Saulius Skvernelis.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga per spaudos konferenciją patvirtino, kad pakeitimas įsigaliotų nuo ketvirtadienio, jei tam pritars Vyriausybė.

„Siūloma, kad šita konkreti priemonė įsigaliotų nuo nutarimo įsigaliojimo, jei šiandien Vyriausybė apsispręstų, nuo rytojaus tokia nuostata įsigaliotų. Ne visur tokios priemonės dings, tik dalyje viešų atvirų vietų, kai kuriose atviros vietose vietose, kur žmonės būriuojasi, turgavietėse, reikalavimas dėvėti šias priemones išliks“, – sakė A. Veryga.

Pagal premjero pranešimą, kaukes vis dar reikės dėvėti ten, kur susirenka daug žmonių, kur jie užtrunka ilgesnį laiką, kur neįmanoma užtikrinti saugių atstumų, o tai reiškia padidintą epidemiologinę riziką: turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose, viešuose renginiuose, ekskursijose bei viešojo transporto įlaipinimo vietose.

Tokie siūlymai trečiadienį priimtas COVID-19 komiteto posėdyje, sprendimams dar turi pritarti Vyriausybė.

Taip pat siūloma nuo pirmadienio leisti lankytojų aptarnavimą viešojo maitinimo įstaigų viduje. Dabar gali dirbti tik lauko kavinės, barai, taip pat galima gaminti maistą išsinešti.

„Yra siūloma atnaujinti restoranų, kavinių darbą, aptarnaujant lankytojus viduje, ir rytoj turėtų būti pasirašytas šiuo metu derinamas sprendimas dėl reikalavimų įstaigoms. Siūloma nustatyti jiems darbo laiką, vengti tos praktikos, kur naktiniai susibūrimai vyksta viduj, nustatyti, kad darbo laikas nuo 8 iki 22 valandos“, – sakė ministras.

Sprendžiant dėl mokinių grąžinimo į mokyklas, švietimo įstaigoms siūloma pačioms pasirinkti, kokios formos ugdymą taikyti: nuotolinį, įprastą su nustatytais reikalavimais arba mišrų.

Nuo gegužės 30 dienos taip pat siūloma leisti atnaujinti profesionalaus sporto varžybas, tik be žiūrovų.

Nuo gegužės 30-osios jau leidžiami renginiai tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse, kuomet dalyvauja ne daugiau kaip 30 žiūrovų ir bus išlaikomas nustatytas atstumas tarp jų. Premjeras sako, kad tuo atveju, jei leis epidemiologinė situacija, „artimiausioje ateityje leidžiamas žiūrovų skaičius gali keistis didėjimo linkme“.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius yra pasiūlęs nuo gegužės 25 dienos į mokyklas grąžinti pradinukus, o nuo birželio 1-osios – vyresniuosius mokinius.

Taip pat nuo gegužės 25 dienos siūloma atnaujinti neformalųjį ugdymą, abiturientų konsultacijas mokyklose gyvai. Jau anksčiau yra priimtas sprendimas nuo gegužės 18 dienos atnaujinti vaikų darželių darbą.

Visuotinis karantinas Lietuvoje įvestas kovo 16 dieną, jis pratęstas iki gegužės 31 dienos.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us