Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Švelninamos karantino sąlygos: atvirose vietose kaukės – nebeprivalomos

Vyriausybė trečiadienį dar labiau sušvelnino karantino sąlygas: nuo ketvirtadienio lauke bus galima nebedėvėti kaukių, nuo pirmadienio restoranai galės atnaujinti lankytojų aptarnavimą viduje, o dar po pusantros savaitės į mokyklas pradės grįžti mokiniai.

Numatyta, kad kaukės atvirose vietose lieka rekomendacija, bet nėra privalomos, išskyrus susibūrimo vietas – turgavietes, viešojo transporto stoteles, renginius, ekskursijas. Kaukes toliau reikės dėvėti viešose uždarose erdvėse, išskyrus valgant ir geriant viešojo maitinimo vietose, taip pat sportuojant.

Taip pat nuo dviejų iki penkių padidintas asmenų skaičius, kuriam leidžiama lankytis parkuose ar kitose atvirose viešosiose vietose lankytis, išlaikant atstumą, vengiant tiesioginio fizinio kontakto. Artimieji giminaičiai ir iki šiol galėjo būti didesnėmis grupėmis.

Šie pasikeitimai įsigalioja iškart su Vyriausybės nutarimu, t. y. ketvirtadienį.

Dalis pakeitimų susiję su judėjimu tarp Lietuvos, Lenkijos, Latvijos ir Estijos – iki šiol tarp valstybių leidus laisvai judėti tik šių šalių piliečiams, nutarimas papildomas ir teisėtai šiose valstybėse gyvenančiais asmenimis. Taip pat leista į Lietuvą atvykti užsienio žurnalistams su užsienio reikalų ministro leidimu, pakeitimai dėl judėjimo įsigalioja nuo penktadienio.

Taip pat nuo pirmadienio leidžiamas lankytojų aptarnavimas viešojo maitinimo įstaigų viduje. Dabar gali dirbti tik lauko kavinės, barai, restoranai, taip pat galima gaminti maistą išsinešti.

Numatyta, kad viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų veikla leidžiama nuo 8 iki 22 valandos. Darbo laiko ribojimas netaikomas aptarnaujant lankytojus lauke bei maistą pristatant. Šiomis valandomis taip pat leista ir lošimo namų (kazino) ir lošimo automatų salonų veikla.

Vyriausybės priimtu nutarimu leista darbą atnaujinti mokykloms. Pradinukai į mokyklas galės grįžti nuo gegužės 25 dienos, taip pat leidžiamos konsultacijos abiturientams, o vyresniųjų klasių mokiniai – nuo birželio. Švietimo įstaigos taip pat pačios nuspręs, suderinusios su steigėju ir bendruomene, kokios formos ugdymą taikyti: nuotolinį, įprastą su nustatytais reikalavimais arba mišrų. Taip pat leidžiama atnaujinti neformalųjį švietimą.

Nuo gegužės 30 dienos taip pat leidžiama atnaujinti profesionalaus sporto varžybas, tik be žiūrovų.

Nuo gegužės 30-osios jau leidžiami ir renginiai tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse, kuomet dalyvauja ne daugiau kaip 30 žiūrovų ir išlaikomas nustatytas atstumas tarp jų. Vyriausybės nutarimu, analogiški reikalavimai bus taikomi ir asmeninėms šventėms: nuo šios datos jos leidžiamos viešose atvirose ir uždarose erdvėse, kai dalyvauja ne daugiau nei 30 asmenų.“

Visuotinis karantinas Lietuvoje įvestas kovo 16 dieną, jis pratęstas iki gegužės 31 dienos.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga laikosi pozicijos, kad karantino režimas greičiausiai bus tęsiamas ir po gegužės 31 dienos ir šalyje išliks „ilgokai“.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us