Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Lietuvos ir Lenkijos prezidentai: Jonas Paulius II buvo regiono laisvės bendrakūrėjas

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ir Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda (Andžejus Duda) paskelbė laiškus šventojo Jono Pauliaus II 100-ųjų gimimo metinių proga. 1920 metų gegužės 18-ąją Lenkijoje, Vadovicėse, gimė Karolis Voityla, vėliau tapęs šventuoju popiežiumi Jonu Pauliumi II.

„Mes, lietuviai ir lenkai, skiriame šventojo Jono Pauliaus II asmenybei didžiulę reikšmę. Jis mums yra simbolis, istorijos liudytojas, tačiau jame pažįstame ir mūsų regiono laisvės bendrakūrėją. Jo pirmoji apaštališkoji kelionė į Lenkiją ir jos metu ištarti skambūs žodžiai „Tenusileidžia Tavo dvasia ir atnaujina šios žemės veidą“ turėjo įtakos ne tik Lenkijai, bet ir Lietuvos laisvės siekiams“, – skelbiama G. Nausėdos pasirašytame laiške.

Pasak G. Nausėdos, ši Jono Pauliaus II kelionė pradėjo procesą, pasibaigusį komunizmo žlugimu ir Lietuvos nepriklausomybės atgavimu, pranešė prezidento komunikacijos grupė

Popiežius Jonas Paulius II buvo viena svarbiausių XX amžiaus asmenybių: filosofas, poetas, fundamentalių moralinių vertybių ir krikščioniškosios Europos tapatybės gynėjas. Būdamas Katalikų Bažnyčios vadovu, drąsiai ir kūrybingai siekė įgyvendinti II Vatikano susirinkimo reformas. 

2020 metai Lietuvoje ir Lenkijoje paskelbti Jono Pauliaus II metais. Abiejų valstybių vyriausybės yra parengusios daug šių metinių minėjimo renginių.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us