Raseinių naujienų portalas

Kultūra

Nuo pirmadienio atsidaro Lajų takas, antradienį – ir saugomų teritorijų lankytojų centrai

Švelninant karantino sąlygas, pirmadienį lankytojai vėl bus įleidžiami į Medžių lajų taką, o nuo antradienio veiklą pradės ir saugomų teritorijų lankytojų centrai. 

Kaip praneša Anykščių regioninis parkas, į Medžių lajų taką ir informacijos centrą bus įleidžiami tik vienkartines pirštines, apsaugines kaukes ar apsaugines veido priemones dėvintys lankytojai, atvykę ne didesnėmis nei penkių asmenų grupėmis, išskyrus artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius, globėjus ir rūpintojus.

„Vilniuje įsikūręs Nacionalinis saugomų teritorijų lankytojų centras, kuris vadinamas vartais į nacionalinius ir regioninius parkus, nuo gegužės 19-osios laukia pavienių lankytojų ir šeimų, o nuo gegužės 30 dienos pradės organizuoti edukacijas mažoms grupėms, užtikrinant nustatytus saugumo reikalavimus“, – rašoma Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos (VSTT) pranešime.

Tarnyba informuoja, kad nuo antradienio pradės veikti ir kitų nacionalinių ir regioninių parkų lankytojų centrai, kurie turi įrengtas ekspozicijas.

„Nuo birželio pirmosios visą vasarą nacionalinių, regioninių parkų lankytojų centrai dirbs ir šeštadieniais“, – teigiama pranešime.

Kaip praneša VSTT, lankytojams po gegužės 18 dienos taip pat atsidarys saugomų teritorijų apžvalgos bokštai, nuo kurių galima apžvelgti „unikalias kraštovaizdžio panoramas“. 

„Šiai metais lankytojų laukia naujas takas Dubysos regioniniame parke palei Dubysą. (…) Kadangi pažintinio tako ilgis – 13 kilometrų, rekomenduojama važiuoti dviračiu“, – informuoja tarnyba.

„Žemaitijos nacionaliniame parke lankytojų laukia Gegrėnų archeologinis kompleksas, Varnių regioniniame parke sutvarkytas Sklepkalnis, Kurtuvėnų regioniniame parke lankytojus nustebins Girnikų kalno didybė ir atsiveriantys kraštovaizdžiai, Sirvėtos regioniniame parke verta aplankyti Kačėniškės piliakalnį ir paėjėti nauju taku, Vištyčio regioniniame parke atnaujintas Vištyčio malūnas. Vasarą bus atvertas takas link Žuvinto ežero“, – teigia ji.

Anot Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos, nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose šiuo metu atnaujinama informacinė sistema: nuorodos, rodyklės, informaciniai stendai.

Vyriausybei sušvelninus karantino sąlygas, nuo gegužės 18 dienos leidžiami renginiai lauke, kai dalyvauja ne daugiau nei 30 dalyvių, vienam dalyviui užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kvadratinių metrų plotas bei ne mažesnis nei dviejų metrų atstumas tarp asmenų.

Nuo gegužės 30 dienos leidžiami renginiai tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse, ribojant dalyvių skaičių iki 30 asmenų, nustatant jau anksčiau minėtus reikalavimus plotui bei atstumui tarp dalyvių.

Šalyje mažėjant naujų infekcijos atvejų, kovo viduryje paskelbto karantino sąlygas Vyriausybė švelnino jau keliskart, tačiau ir toliau draudžiami masiniai žmonių susibūrimai, išlieka apribojimai įvairioms veikloms. Karantinas kol kas pratęstas iki vasaros.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us