Raseinių naujienų portalas

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento Raseinių skyriaus specialistai primena, kad nors ir šalyje yra nepalanki epideminė situacija dėl COVID-19 (koronavirusinės infekcijos) ligos ir šalyje paskelbtas karantinas, gydymo įstaigos atlieka skiepijimuspagal LR vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių, suaugusiųjų skiepijimai pagal Nacionalinę imunoprofilaktikos programą ar kiti rekomenduojami skiepai, išlaikant skiepijimo schemas.

Profilaktinių skiepijimų atidėjimas ar pertrūkiai, sukelia užkrečiamųjų ligų protrūkius, o laiku nepaskiepytiems asmenims gresia užkrečiamųjų ligų komplikacijos ir mirtys. Pavyzdžiui skiepai nuo rotavirusinės infekcijos turi būti atlikti kūdikiams ne vėliau kaip iki 32 savaičių amžiaus ir šio skiepo vėlesniam amžiui atidėti negalima. Atidėjus kitus skiepus vėlesniam laikui, šeimos gydytojas turi sudaryti individualų skiepijimų kalendorių, atsižvelgiant į skiepijamo asmens amžių ir skiepijimo indikacijas, nurodytas vakcinų charakteristikų santraukoje.

Pavasarį itin aktualūs skiepai nuo erkinio encefalito, todėl atidėti skiepų ilgesniam laikotarpiui nei nurodyta vakcinos aprašo charakteristikoje – nerekomenduojama. 

Pagal Nacionalinę imunoprofilaktikos programą, vyresni nei 26 m. amžiaus asmenys kas 10 metų turi galimybę pasiskiepyti difterijos ir stabligės vakcina valstybės biudžeto lėšomis. Pasiskiepyti nuo stabligės turėtų žmonės, daug laiko praleidžiantys gamtoje, dirbantys žemės ūkio darbus. Stablige  užsikrečiama per pažeistą odą, žaizdas, ypač užterštas žemėmis. Net menkas susižeidimas nešvariu, žemėmis užterštu, aštriu įrankiu ar kitu daiktu gali tapti sunkios užkrečiamosios ligos priežastimi. Negydoma stabligė gali baigtis ir žmogaus mirtimi.

Dėl skiepų reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us