Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Elektra gyventojams nuo liepos pigs 8 proc.

Smukus elektros kainoms rinkoje, elektra buitiniams vartotojams nuo liepos pigs vidutiniškai apie 8 proc.

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) ketvirtadienį pranešė BNS patvirtinusi naujus bendrovės „Ignitis“ tarifus. 

„Ignitis“ pranešė, kad standartinio namų ūkio, kuris per mėnesį sunaudoja vidutiniškai apie 148 kilovatvalandžių elektros, išlaidos mažės apie 1,63 euro per mėnesį.

Pasak bendrovės, didžiausią įtaką elektros kainų pokyčiams turėjo sumažėjusios elektros įsigijimo biržoje kainos, bet, kita vertus, ir didėjanti viešuosius interesus atitinkančių paslaugų (VIAP) dedamoji. 

„Kainų mažėjimą elektros biržoje daugiausiai lėmė dideli sukaupti hidroresursai Skandinavijos šalyse bei dėl COVID-19 pandemijos įtakos sumažėjęs bendras elektros suvartojimas visame regione. VIAP kainų augimą lėmė VERT nustatytas elektros rinkos kainos mažėjimas ir dėl to atsiradęs didesnis kompensavimo poreikis elektrinėms, gaminančioms energiją iš atsinaujinančių išteklių“, – aiškina bendrovė. 

Populiariausias „standartinis“ vienos laiko zonos tarifas mažėja 8,1 proc. (1,2 cento) iki 13,7 cento už kilovatvalandę (su PVM), dviejų laiko zonų – 7,7 proc. (1,3 cento) iki 15,5 cento (dienos) ir 7,5 proc. (0,8 cento) iki 9,9 cento (nakties ir savaitgalio). 

Plano „namai“ vienos laiko zonos tarifas mažėja 8,3 proc. (1,1 cento) iki 12,2 cento, o dviejų laiko zonų – 8,7 proc. (1,3 cento) iki 13,7 cento (dienos) ir 8,2 proc. (0,8 cento) iki 9 centų (nakties).

Abonentinis mokestis nesikeičia.  

VERT gegužę sumažino prognozuojamą elektros rinkos kainą nuo liepos maždaug 26,5 proc. iki 3,731 cento už kilovatvalandę. Ši kaina naudojama ir VIAP biudžetui suformuoti. VIAP kaina, kuri taip pat yra viena iš galutinio tarifo gyventojams dedamųjų, nuo liepos auga 78 proc. iki 1,215 cento už kWh (be PVM). 

Elektra gyventojams nuo šio sausio pabrango vidutiniškai 14,7 proc.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us