Raseinių naujienų portalas

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento Raseinių skyriaus specialistai primena, kad atvykti į Lietuvos Respublikos teritoriją galima automobilių keliais bei geležinkelio, oro ir jūrų uostų tarptautiniais valstybės sienos perėjimo punktais.

Patekimo į šalį punktuose keliautojams išduodamos medicininės kaukės (jei keliautojas jų neturi ar pageidauja pasikeisti). Taip pat, Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos atlieka patikrą. Rekomenduojama iš anksto atlikti keliautojų elektroninę registraciją, užpildant elektroninę formą: į Lietuvos oro uostus lėktuvu atvykusiems asmenims: https://keleiviams.nvsc.lt, sausumos transportu atvykusiems tolimųjų reisų vairuotojams: https://vezejams.nvsc.lt. Jeigu elektroninė forma nebuvo užpildyta, atvykus pildomos popierinės registracijos formos. Patikros punkte asmenys informuojami apie būtinybę per 48 val. atlikti laboratorinį tyrimą dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos). Atvykus oro transportu, nuskaitomi elektroninę formą užpildžiusių keliautojų QR kodai, vykdomas patikrinimas dėl COVID-19 ligos (koronavirusinės infekcijos) simptomų (matuojama temperatūra, vykdoma apklausa).

Nenustačius simptomų, asmenims bus pateikiami klausimai apie izoliavimosi vietą bei nuvykimo į ją būdą, pagal poreikį teikiamos konsultacijos. Jei asmeniui nėra reikalinga izoliacija savivaldybės patalpose ar savivaldybės transportas, jis gali vykti namo grįžimo būdą pasirinkdamas pats (leidžiama vykti su artimaisiais arba savo/nuomotu automobiliu, kelionės metu naudojant tinkamas apsaugos priemones). Svarbu nepamiršti, kad draudžiama vykti viešuoju transportu, taksi.

Jei asmuo neturi tinkamos izoliavimosi vietos ar transporto nuvykimui į izoliavimosi vietą, rekomenduojama dar prieš kelionę kreiptis į savivaldybę, kurioje asmuo yra registruotas. Savivaldybių kontaktai pasiekiami internetu: https://koronastop.lrv.lt/lt/kontaktai

Asmenims, grįžusiems ar atvykusiems iš užsienio valstybių, privaloma 14 dienų izoliacija nuo grįžimo į Lietuvą dienos. Taip pat, ne vėliau kaip per 48 val. nuo Lietuvos sienos kirtimo bet kuriame mobiliame punkte privalu atlikti COVID-19 ligos tyrimą, užsiregistruojant tel. numeriu 1808. Net ir gavus neigiamą tyrimo rezultatą privalu laikytis 14 dienų izoliacijos ir stebėti savo sveikatos būklę.

Asmenims nesilaikantiems Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo reikalavimų dėl izoliavimo, gali būti taikoma atsakomybė: administracinė – pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 45 straipsnį; baudžiamoji – pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 277 straipsnį, priklausomai nuo pažeidimu sukeltų padarinių.

Ekipažų ir įgulų nariams, dirbantiems tarptautinius komercinius vežimus vykdančiose Lietuvos įmonėse ar vykdantiems tarptautinius komercinius vežimus visų rūšių transporto priemonėmis, izoliacija privaloma nuo atvykimo į Lietuvos Respubliką iki išvykimo iš jos teritorijos dienos, bet ne ilgiau kaip 14 dienų.

Izoliacija netaikoma grįžusiems ar atvykusiems Estijos Respublikos, Latvijos Respublikos ir Lietuvos Respublikos piliečiams bei šiose valstybėse teisėtai gyvenantiems asmenims, kai buvo keliaujama tik Estijos Respublikos, Latvijos Respublikos ar Lietuvos Respublikos teritorijose. Taip pat Lenkijos Respublikos ir Lietuvos Respublikos piliečiams, teisėtai gyvenantiems asmenims, grįžusiems ar atvykusiems darbo, verslo ar studijų reikalais.

Tam tikrų profesijų atstovams izoliacija gali būti netaikoma nepriklausomai nuo valstybės iš kurios jie atvyko: sveikatos priežiūros specialistams, atvykstantiems teikti transplantacijos paslaugų; žurnalistams, atvykstantiems į Lietuvos Respubliką užsienio reikalų ministro leidimu; oficialių delegacijų nariams, diplomatams, specialiesiems kurjeriams, dirbantiems tranzitiniuose traukiniuose.

Besiruošiantiems keliauti ar grįžti į Lietuvos Respubliką rekomenduojame nuolat sekti naujausią informaciją Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje https://nvsc.lrv.lt/lt/naujienos/epidemiologiniu-tyrimu-rezultatai-ir-kita-svarbi-informacija-1

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us