Raseinių naujienų portalas

Pramogos

Šalių sąrašas, iš kurių atvykus nebereikės izoliuotis

Nuo birželio 1 d. Lietuva atsivers kai kurių Europos šalių piliečiams, be to, ne visiems jiems bus taikoma privaloma 14 dienų izoliacija. Kiekvieną pirmadienį Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) skelbs sąrašus valstybių, iš kurių atvykti leidžiama, ir kurių piliečiai atvykę privalo izoliuotis. Šios savaitės šalių sąrašas pateikiamas lentelėje atskirame faile.

Jei užsienio valstybėje per pastarąsias 14 dienų susirgusiųjų koronaviruso infekcija (COVID-19) skaičius 100 tūkst. gyventojų bus nuo 15 iki 25, tokios šalies piliečiams bus leista atvykti į Lietuvą, tačiau jiems bus privaloma 14 dienų izoliacija. Jei susirgimų skaičius neviršys 15 atvejų 100 tūkst. gyventojų, tokių šalių piliečiams bus ne tik leidžiama atvykti, bet jiems nereikės ir izoliacijos. 

Tuo tarpu Lietuvos piliečiams bus leidžiama atvykti iš bet kurios šalies, tačiau jiems reikės 14 dienų izoliuotis tuo atveju, jei šalyje, iš kurios jie atvyksta, 100 tūkst. gyventojų teks daugiau nei 15 COVID-19 ligos atvejų per pastarąsias 14 dienų.

Atkreiptinas dėmesys, kad pirmadieniais skelbiami sąrašai nebus nuolatiniai – jie galės kisti atsižvelgiant į situaciją, t. y. vieną savaitę į sąrašą įtrauktos valstybės kitą savaitę, jei jose pablogės situacija, galės būti iš jo išbraukiamos. Tai reiškia, kad iš tokių šalių užsieniečiai nebus įleidžiami į Lietuvą, o mūsų šalies gyventojai grįžę turės laikytis 14 dienų izoliacijos. Tad keliaujantys turėtų nuolat sekti šią informaciją.

Taip pat svarbu paminėti, kad jei kuri nors šalis patenka į Lietuvos sąrašą, tai nereiškia, kad lietuviai taip pat galės būti įleidžiami į ją – bendro susitarimo tarp visų Europos ekonominės erdvės valstybių nėra. Tačiau, tokios pat sąlygos galios visose trijose Baltijos šalyse – Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.

Ši nauja tvarka galioja užsieniečiams iš Europos ekonominės erdvės valstybių, Šveicarijos Konfederacijos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės. Sprendimai dėl užsieniečių iš trečiųjų šalių atvykimo kol kas nepriimti. 

Šalys, iš kurių galima atvykti ir saviizoliacija yra netaikoma:

1. Liuksemburgo Didžioji Hercogystė

2. Nyderlandų Karalystė

3. Italijos Respublika

4. Danijos Karalystė

5. Lenkijos Respublika

6. Rumunija

7. Prancūzijos Respublika

8. Suomijos Respublika

9. Vokietijos Federacinė Respublika

10. Čekijos Respublika

11. Estijos Respublika

12. Austrijos Respublika

13. Bulgarijos Respublika

14. Latvijos Respublika

15. Vengrija

16. Norvegijos Karalystė

17. Šveicarijos Konfederacija

18. Kipro Respublika

19. Graikijos Respublika

20. Islandijos Respublika

21. Slovakijos Respublika

22. Kroatijos Respublika

23. Slovėnijos Respublika

24. Lichtenšteino Kunigaikštystė

Šalys, iš kurių galima atvykti, tačiau yra privaloma 14 d. saviizoliacija:

1. Malta

2. Airija

3. Ispanija

Šalys, iš kurių ne Lietuvos piliečiams draudžiama atvykti į Lietuvą, lietuviai atvykti gali, tačiau turės laikytis 14 d. saviizoliacijos:

1. Švedija

2. Jungtinė Karalystė

3. Portugalija

4. Belgija

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us