Raseinių naujienų portalas

Sveikata

Planines paslaugas rengiasi arba jau atnaujino 7 iš 10 šalies ligoninių

Planines paslaugas rengiasi arba jau atnaujino kas septinta šalies ligoninė, ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

„Tai yra 72 procentai šalies ligoninių. Aktyviausios yra Klaipėdos, Telšių, Panevėžio ir Utenos apskritys. Jos atnaujino daugiau nei 80 procentų stacionarines planines paslaugas teikiančių gydymo įstaigų“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Tačiau, pavyzdžiui, Vilniaus apskrityje planinių paslaugų teikimą atnaujino tik 32 procentai ligoninių. Tai tikrai yra, kur pasitempti“, – pridūrė jis.

Anot ministro, toms gydymo įstaigoms, kurios neatnaujins planinių paslaugų teikimo iki birželio 8 dienos, grės prarasti finansavimą.

„Yra priimti sprendimai, yra pasirašytas įsakymas, kuriuo yra keičiama įstaigų apmokėjimo tvarka ir kuriame aiškinai nustatyta, kad iki birželio 8 dienos planinių paslaugų neatnaujinusios įstaigos negaus vienos dvyliktosios apmokėjimo ir jiems bus apmokama tik už suteiktas paslaugas“, – teigė A. Veryga.

„Tikimės, kad tai bus rimta paskata pateikti paslaugų atnaujinimo planus“, – kalbėjo ministras.

Pasak jo, norėdamos išvengti finansinių praradimų ligoninės ir poliklinikos turi atnaujinti bent dalį planinių paslaugų.

„Tikrai nesam naivūs, nesitikim, kad įstaigos visas planines paslaugas atnaujins, bet jas reikia pradėti teikti. (…) Kalbam ne apie 100 procentų atnaujinamas visas planines paslaugas, kalbam, kad jas reikėtų pradėti teikti ir palaipsniui didinti apimtis“, – sakė A. Veryga.

Kaip trečiadienį informavo ministerija, įsigaliojus gydymo įstaigų finansavimo pakeitimams, planines paslaugas iki birželio 8 dienos atnaujinusios įstaigos ir toliau apmokėjimą gaus pagal vienos dvyliktosios taisyklę, net jei paslaugų suteiks mažiau nei numatyta sutartyje su ligonių kasa. Viršijus suplanuotą paslaugų kiekį bus mokama papildomai. 

Tuo tarpu įstaigoms, kurios nepradės paslaugų teikti iki birželio 8 dienos, bus apmokėta tik tiek, kiek realiai tą mėnesį bus suteikta paslaugų. Pavyzdžiui, jei įstaiga veiklą atnaujins po birželio 8 dienos ir suteiks paslaugų 10-čiai pacientų, jai ir bus apmokėta tik už šias suteiktas paslaugas. 

Anot ministerijos, pagal naująją tvarką taip bus atsiskaitoma už birželio mėnesį suteiktas paslaugas pacientams.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us