Raseinių naujienų portalas

NuomonėsVideo

Su kokia technika žemdirbiai dirbs šiemet?

Dėl kovos su koronavirusu (COVID-19) šiais metai buvo atšaukti visi vieši renginiai, įskaitant ir žemės ūkio technikos parodą „Ką pasėsi…2020“. Žemės ūkio technikos pardavėjai neteko galimybės pristatyti siūlomas naujoves, susidūrė su nemažu iššūkiu, kaip informuoti ūkininkus apie savo produkciją ir paslaugas. UAB „Agroservisas LT“ direktorius Valdemaras Jacikas papasakojo kokiomis nuotaikomis gyvena jo bendrovė.

Ką naujo šiuo metu siūlote žemdirbiams? Gal esate paskelbę arba planuojate kokią specialią akciją?

Kad patenkintume augančius ūkininkų poreikius, šiemet ženkliai išplėtėme siūlomos technikos asortimentą. Jame galbūt labiau norėtųsi išskirti atsinaujinusią „HATTAT“ traktorių T seriją. Šioje serijoje jau galime pasiūlyti trijų galingumų traktorius: su standartiniu 107 AG / 79 kW varikliu, su 3,4 l darbinio tūrio 110 AG / 83 kW varikliu ir 4,4 l darbinio tūrio 126 AG / 93 kW varikliu. Kainos skirtumas tarp 107 AG ir 126 AG vos 1900 Eur, t. y. po 100 Eur už papildomą galios vienetą. Tokį pasiūlymą, vargu, ar kur dar rasi!

Kas, Jūsų manymu, svarbiausia įsigyjant naują traktorių?

Bendraudamas su ūkininkais, išgirstu įvairių traktoriaus rinkimosi kriterijų. Vieni akcentuoja traktoriaus išvaizdą, dizainą, kabinos ir traktoriaus valdymo patogumus, darbinės aplinkos matomumą. Kitiems svarbi traktoriaus galia ir kaina. Treti itin kruopščiai tikrina traktoriaus mazgų gamybos kokybę ir garantijos trukmę. Tačiau visais atvejais ekonomiškumas ir ilgalaikė nauda tampa pagrindiniu rimto ūkininko prioritetu renkantis techniką. Ieškoma patikimo, patvaraus traktoriaus, kad nereiktų nerimauti, kad technika sustos tada, kada jos labiausiai reikia. Juk traktorius yra darbinis arklys, kuris turi dirbti ir uždirbti, o ne žirgas, kur vien už kilmę reikia brangiai mokėti.

Kaip vieną iš traktoriaus pasirinkimo kriterijų paminėjote traktoriaus garantiją. Ar ji gali ką nors pasakyti apie traktorių?

Mano nuomone, jei traktoriaus pardavėjas suteikia tik 12 ar 18 mėnesių garantiją, jo prekė yra eilinė vartojimo prekė. Pasibaigus garantiniam laikotarpiu, traktorius pradės dažnai reikalauti remonto. Be finansinių išlaidų, kils ir daugiau nepatogumų. Rasis prastovų, vėluos darbai. O suvėlinti darbai, kaip žinia, atneša nuostolių. Tuo tarpu 24-36 mėnesių garantiją jau vertinčiau kaip normalią garantiją, kurią privalo suteikti kiekvienas save gerbiantis traktoriaus pardavėjas. Na, o jei Jūs gaunate 60 mėnesių garantiją, galite būti ramūs – Jūs įsigijote tikrai patikimą traktorių, kuris taupys Jūsų laiką ir pinigus. Tokios trukmės garantiją gauna tik kokybiški, patvarūs ir ilgaamžiai traktoriai. Būtent tokios trukmės garantija suteikiama visiems „HATTAT“ traktoriams.

Kokių dar naujovių esate paruošę savo klientams?

Šiemet ženkliai išplėtėme žemės dirbimo technikos asortimentą. Ne paslaptis, kad Lietuvos ūkininkai vis dažniau renkasi minimalaus žemės dirbimo ir sėjos technologijas. Tuo tarpu aukštos kokybės ir gerai dirvą įdirbantys agregatai yra labai brangūs. Tad mūsų užduotis buvo rasti gamintoją, kurio gaminiai nenusileistų kokybe ir kai kuriais parametrais net pralenktų garsiausius prekinius ženklus, bet būtų prieinami kiekvienam žemdirbiui. Ilgų paieškų, bandymų ir derybų rezultatas – „AGROLAND“ žemės dirbimo padargai.

„AGROLAND“ – tai vokiečių inžinierių iš vokiško plieno sukurti lėkštiniai ir giluminiai skutikai, kultivatoriai, tankinimo volai, kurie iki šiol buvo skirti tik Vokietijos rinkai. O nuo šiol jie keliauja jau ir į Lietuvą. Padargai gaminami įvairių darbinių pločių, skirti įvairios galios traktoriams, komplektuojami su gausybe skirtingų darbinių priedų, kad dirva būtų kuo tinkamiau paruošta sėjai. Šiuos padargus jau naudoja ir gerų atsiliepimų negaili Raseinių ir Jurbarko krašto ūkininkai.

Gal esate numatę ir kokių nors pasiūlymų javapjūtės darbų palengvinimui?

Javapjūtės metu visad išryškėja grūdų transportavimo problemos. Todėl į Lietuvą atkeliavo „CASELLI“ gaminiai. „CASELLI“ – tai šiuo metu analogų neturinčios žemės ūkio priekabos ir puspriekabės, kurių unikalumas slypi rėmo konstrukcijoje. Pagrindiniai rėmo balkiai naudojami tokie patys kaip ir tolimųjų pervežimų 24 tonų keliamosios galios puspriekabėse. Tokio rėmo beveik neįmanoma sulenkti ar susukti, kas ypač svarbu žemės ūkyje. Juk priekaba dirba ne tik ant lygaus paviršiaus, bet ir laukuose. Priekabos ir puspriekabės gali būti komplektuojamos su oriniais, hidrauliniais ar abiejų tipų stabdžiais. Gausybė papildomų komplektuojamų detalių sudaro įspūdį, kad priekaba gaminta pagal individualų pirkėjo užsakymą. Kaina taip pat nuteikia optimistiškai.

CASELLI Foto

Jūs jau 25 metus prekiaujate žemės ūkio technika. Koks yra pagrindinis Jūsų įmonės tikslas?

Daug metų stebiu, kaip mūsų žemdirbiai pluša nuo ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro, kaip sulaukia tiek gerų, tiek blogų metų. Ir matau – žemdirbys, kaip bet kuris kitas verslininkas, ieško būdų, kaip padidinti savo ūkio efektyvumą, kad nors kiek liktų ir jo pragyvenimui. Ūkininkas naują žemės ūkio techniką perka tikrai ne dėl jos grožio ar noro pasipuikuoti, o todėl kad ji yra būtina. Ji yra jo darbo įrankis, nuo kurio priklauso visų metų veiklos rezultatai. Todėl mūsų įmonės tikslas ir užduotis yra pasiūlyti tokią techniką, kuri duotų žemdirbiui maksimalią naudą su kuo mažesnėmis išlaidomis.

Gal norėtumėte ką nors pasakyti, perduoti žemdirbiams, savo klientams?

Norėtume perduoti žemdirbiams, savo klientams, jog mes dedame visas pastangas, kad jų darbai vyktų sklandžiai, su kuo mažiau trikdžių. Esame pasirengę išpildyti jų poreikius visais rūpimais klausimais. Drąsiai skambinkite ar rašykite el. paštu, bendraukite per socialinius tinklus – visi mūsų specialistai pasiruošę suteikti kokybišką informaciją ir konsultacijas tiek dėl naujos ar naudotos technikos, atsarginių dalių, tiek dėl serviso bei technikos nuomos paslaugų.

Technika:

+370 615 51865, +370 686 55213

g.ramanauskas@agroservisas.eu; v.jacikas@agroservisas.eu

www.hattat.lt

Atsarginės dalys:

Prekybos tinklo AGROBOND parduotuvių kontaktus rasite:

https://agrobond.lt/

Užsk.05-19

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us