Raseinių naujienų portalas

Politika

Naujai įkurtos partijos „Laisvė ir teisingumas“ lyderiai tikisi keliolikos mandatų Seime

Sostinėje šeštadienį naujai įkurtos partijos „Laisvė ir teisingumas“ lyderiai Remigijus Žemaitaitis ir Artūras Zuokas tikisi keliolikos mandatų Seime, tuo metu „trečiasis muškietininkas“ Artūras Paulauskas kol kas svarsto, ar dalyvauti rinkimuose.

„Mano tikslas yra 15 vietų (…) Manau, kad tai yra pakankamai teigiamas, geras, teisingas sprendimas naujam politiniam dariniui“, – žurnalistams teigė partijos pirmininkas R. Žemaitaitis.

Jis taip pat sakė kelsiantis savo kandidatūrą Seimo rinkimuose vienmandatėje Kelmės-Šilalės apygardoje, prieš ketverius metus vykusiuose parlamento rinkimuose jis išrinktas Pietų Žemaitijos apygardoje.

„Trys kadencijos – dvylika metų – reiškiamas pasitikėjimas ten, tai yra didelis manęs įvertinimas. Natūralu, kad toje apygardoje, tame krašte aš tikrai kandidatuosiu“, – teigė partijos pirmininkas.

A. Zuokas artėjančiuose Seimo rinkimuose taip pat teigė besitikintis keliolikos mandatų.

„Turėtų būti frakcija 10-12 Seimo narių. Puiki komanda koalicinei Vyriausybei“, – žurnalistams sakė buvęs sostinės meras.

Jis teigė planuojantis kandidatuoti Šeškinės-Šnipiškių vienmandatėje apygardoje.

Tuo metu A. Paulauskas apie savo dalyvavimą Seimo rinkimuose kalba miglotai, tačiau teigia norintis „dalyvauti politikoje“, galbūt užimti teisingumo ministro postą.

„Aš nežinau dar dėl dalyvavimo Seime. Tokių pasiūlymų turiu, bet aš dar galvoju. Seimas ne vienintelė vieta, kur gali dalyvauti politikoje“, – žurnalistams tvirtino A. Paulauskas.

Jis pridūrė, kad galėtų „dalyvauti politikoje“ užimdamas teisingumo ministro postą.

„Galėčiau, be abejo, su teise susiję dalykai man yra artimi“, – teigė jis.

Naujai įkurtos partijos lyderiai kol kas aiškiai neįvardija, su kuo norėtų dirbti valdančiųjų koalicijoje, jeigu rinkimai pasisektų, taip pat neatmetama galimybė dirbti ir su šiuo metu valdančiaisiais „valstiečiais“.

Partijos lyderiai naująją politinę jėgą pozicionuoja kaip konservatyvius liberalus, todėl sako, kad galbūt pagrindiniai oponentai rinkimuose galėtų būti liberalios pakraipos partijos.

R. Žemaitaičio teigimu, po rinkimų partija norėtų ir politinių postų.

„Esame peržiūrėję, kur galėtume. Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete, manau, yra A. Paulauskas tas žmogus, kuris išmano šitą darbą“, – sakė R. Žemaitaitis.

Jis pridūrė, kad A. Zuokas galėtų vadovauti Seimo Kultūros komitetui, kaip turintis didelę patirtį.

„Laisvę ir teisingumą“ nuspręsta įkurti šeštadienį buvusios A. Zuoko vadovaujamos Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) partijos pagrindu, prisijungus partiją likviduojantiems „tvarkiečiams“ ir Artūro Paulausko judėjimui „Pirmyn, Lietuva“.

Nauja partija, jos lyderių teigimu, šiuo metu vienija virš 5 tūkst. narių, iš kurių 3 tūkst. iš buvusios A. Zuoko partijos, 500 iš A. Paulausko judėjimo ir apie 1,7 tūkst. buvusių „tvarkiečių“.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us