Raseinių naujienų portalas

Kita

Seimas pritarė prezidento siūlymui: vaikus auginančios šeimos gaus papildomą išmoką

Seimas antradienį pritarė prezidento Gitano Nausėdos siūlymui: šeimos, auginančios vaikus, gaus papildomą vienkartinę išmoką.

Vienkartinės išmokos vaikams, skirtos COVID-19 pandemijos padariniams mažinti, įstatymas priimtas už balsavus 101  Seimo nariui, trims buvus prieš ir keturiems susilaikius.

Pagal šį įstatymą, šeimos gaus vienkartinę 120 eurų išmoką už vaiką, o daugiavaikės, nepasiturinčios šeimoms ir auginančios vaiką su negalia – 200 eurų išmoką. Šie pinigai bus pervedami iki liepos 31 dienos.

Įstatymą dėl vienkartinės išmokos šalies vadovas argumentavo siekiu mažinti neigiamas ekonomines ir socialines karantino pasekmes bei paskatinti ekonomiką. Jis yra didesnės prezidento inicijuoto paramos paketo dalis.

Prieš išmoką pasisakęs konservatorius Mykolas Majauskas pažymėjo, kad šie pinigai bus išmokėti iš skolintų lėšų, kurias vis viena teks grąžinti tiems patiems mokesčių mokėtojams, o sisteminių skurdo, socialinės atskirties problemų vienkartinė išmoka nesprendžia.

„Turime suprasti, kad ši vienkartinė išmoka yra iš skolintų pinigų, kuriuos tiems patiems vaikams reikės grąžinti, tai leiskite paklausti, kas nori dovanos, kurią reikės grąžinti, nes grąžinti vaikams tuos pinigus tikrai reikės“, – sakė M. Majauskas.

Seimo narių Mišrios grupės atstovas Andrius Mazuronis tuo tarpu tvirtino, kad „vienkartinės išmokos, susijusios su vaiko pinigais, yra pats logiškiausias sprendimas“, nes nukreiptas į labiausiai nuo COVID-19 suvaldymui įvesto karantino nukentėjusiai grupei.

„Aš sutinku, kad tai nėra sisteminis požiūris, bet reikia pasakyti, jei einama vienkartinių išmokų keliu, vienkartinės išmokos susijusios su vaiko pinigais yra pats logiškiausias sprendimas vien dėl to, kad tai taikoma į tą grupę, kuri labiausiai nukentėjo nuo pandemijos situacijos. Tai yra jaunos šeimos, auginančios vaikus, tie žmonės, kurių pajamos esant tai situacijai krito labiausiai, kurie neteko darbo“, – kalbėjo A. Mazuronis.

Prezidentūros duomenimis, 120 eurų vienkartinę išmoką gautų daugiau kaip 507 tūkst vaikų arba 330 tūkst, šeimų, 200 eurų vienkartinę išmoką, t. y. skirtą vaikams su negalia, augantiems daugiavaikėse ir nepasiturinčiose šeimose, gautų 134 tūkst. vaikų arba 60 tūkst. šeimų.

Ši iniciatyva kainuos 72 mln. eurų, kurie bus išmokami iš valstybės biudžete pasiskolintų lėšų, kaip ir kitos valstybės subsidijos ir išmokos COVID-19 pandemijos metu.

Dauguma politikų remia papildomus vaiko pinigus, nors kai kurie kritikai teigia, kad jie nebūtinai sugrįš į ekonomiką per vartojimą, be to, papildomus pinigus gaus ir dideles pajamas turintys žmonės, kuriems tokio poreikio nėra.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us