Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Tūkstančius automobilių detalių „pradangino“ šešėlis

Pričiupti nesąžiningą verslininką padėjo visas pajamas apskaitę dalių pardavėjai  

Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – Kauno AVMI) specialistų dėmesį atkreipė keistoka vieno mokesčių mokėtojo vykdoma automobilių remonto veikla. Autoservisas įsigydavo didelius kiekius atsarginių dalių, tačiau panaudodavo tik apie pusę jų. Likusios dalys buvo tariamai saugojamos įmonės sandėlyje. Mokesčių inspekcijai nutarus suskaičiuoti realų detalių likutį, paaiškėjo, kad sandėlyje trūksta beveik 3000 vnt. dalių. Nustatyta, kad autoservisas į apskaitą įtraukdavo tik dalį atsarginių dalių pardavimų. Tokiu būdu bandyta nuslėpti per 100 tūkst. eurų pajamų.

Pasak Kauno AVMI viršininkės Juditos Stankienės, specialistų dėmesį atkreipė keletas aplinkybių. „Visų pirma – neįprastai didelis atsarginių dalių likutis. Pagal elektroninių važtaraščių posistemio i.VAZ duomenis ir mokėtojo pateiktus dokumentus, sandėlyje jų turėjo būti už daugiau nei 280 tūkst. eurų“, – sakė J. Stankienė. „Nesąžiningas verslininkas deklaravo nuostolingą veiklą, o už detales atsiskaitydavo nelegaliais pinigais, kuriuos gaudavo už atliekamas remonto paslaugas. Išaiškinti apgaulę padėjo ir sąžiningi detalių tiekėjai – jie apskaitė pajamas, gautas iš minimo verslininko“, – teigė Kauno AVMI viršininkė.

Patikrinimo rezultatas – valstybės biudžetas pasipildė 22 tūkst. eurų PVM. Per 100 tūkst. eurų nuslėpusiam autoserviso savininkui teko sumokėti daugiau nei 3 tūkst. eurų baudų ir delspinigių. Jis taip pat įpareigotas į įmonės apskaitą įtraukti nuslėptas pajamas, jas tinkamai deklaruoti teikiant pelno mokesčio deklaraciją.

Naudotų automobilių ir dalių jiems prekybos bei remonto sektorius ir šiais metais išlieka vienu iš Valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – VMI) prioritetų. Pernai vykdytos priemonės pasiteisino – bendras kontrolės veiksmų autosektoriuje rezultatas viršija 3 mln. eurų. Pasak Kauno AVMI viršininkės Juditos Stankienės, specialistų sukaupta patirtis rodo, kad naudotų automobilių prekybos, remonto ir prekybos automobilių dalimis sektoriuje dažnai linkstama slėpti pajamas automobilius parduodant už mažesnę nei reali kainą, dalis sandorių sudaromi neoficialiai arba baigiami pasirašant vadinamąjį „kauferį“, todėl praėjusiais metais taikomos priemonės bus tęsiamos. „Šiais metais papildomo dėmesio sulauks ir automobilių dažytojai, ypatingas dėmesys bus skiriamas PVM grobstymui“, – pažymėjo J. Stankienė.

VMI primena, kad apie įvairius pastebėtus mokestinius pažeidimus gyventojai gali pranešti pasitikėjimo telefonu 1882, taip pat užpildę elektroninę anketą svetainėje www.vmi.lt/cms/stop-seseliui arba parsisiuntę programėlę išmaniesiems telefonams „Pranešk“, kuria naudojantis apie pažeidimus pranešti tapo dar paprasčiau: mokesčių mokėtojas gali pažeidimo vietoje nufotografuoti, padaryti garso ar vaizdo įrašą, pažymėti pastebėto pažeidimo vietą žemėlapyje ir šią informaciją perduoti tiesiai VMI.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us