Raseinių naujienų portalas

Kita

Pieno gamintojai ir galvijų augintojai gali teikti paraiškos dėl paramos

Pradedamos priiminėti nuo koronaviruso krizės nukentėjusių ūkininkų, auginančių karves pienui ir mėsinius gyvulius, paraiškos valstybės paramai gauti. 

„Nuo birželio 11-osios jau galima keliauti į žemės ūkio skyrius, į seniūnijas ir teikti paraiškas gauti paramą“, – trečiadienį Seimo Kaimo reikalų komitete pranešė Žemės ūkio ministerijos Tvarios žemės ūkio gamybos grupės vadovas Karolis Anužis. 

Pasak jo, pieno gamintojai paraiškas gali teikti iki birželio 30-osios, o galvijų augintojai – iki liepos 15-osios, o nuo liepos antros pusės, K. Anužio teigimu, numatoma išmokėti pinigus.  

„Jie turi išreikšti valią, kad nori tos paramos“, – teigė ministerijos atstovas, atsakydamas į parlamentarų priekaištus, kad paraiškų teikimas yra perteklinis, nes apsunkina ūkininkus. 

K. Anužio teigimu, paramos prašymai priimami, nes Europos Komisija patvirtino dvi valstybės pagalbos ūkininkams schemas. 

Šiems ūkininkams bus išmokėta 30,5 mln. eurų parama.  

18,5 mln. eurų gaus pieno gamintojai. Už vieną melžiamą karvę bus mokama apie 77 eurai. Tikslus išmokos dydis priklausys nuo to, kiek žemdirbių kreipsis paramos. 

Galvijų augintojams teks 12 mln. eurų. Už parduotus virš metų amžiaus mėnesinius galvijus bus mokama 130 eurų išmoka, už pusmečio pieninius ar mėsinius galvijus – 100 eurų, o už 6-12 amžiaus veršelius – 100 eurų.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us