Raseinių naujienų portalas

Kita

Uostamiestyje vasaros sezono pradžią pakeldamas bures skelbs legendinis „Meridianas“

Uostamiestyje vasaros sezono pradžią šeštadienį pakeldamas bures skelbs legendinis burlaivis „Meridianas“.

Klaipėdos simboliu laikomo laivo išsaugojimu besirūpinančios viešosios įstaigos vadovas Aloyzas Kuzmarskis sako, kad dėl koronaviruso paskelbto karantino nevyks įprasta burių pakėlimo ceremonija.

Vis dėlto, žmonės iš įvairių senamiesčio vietų, laikantis saugaus atstumo, 18 valandą galės stebėti burių pakėlimą.

„Dabartinėmis sąlygomis šis burių pakėlimas tarsi įgyja papildomą reikšmę, nes tikime, kad jis padės įkvėpti daugiau optimizmo, jog ne tik šis vasaros sezonas, bet ir visas mūsų gyvenimas pagaliau sugrįš į įprastas vėžes“, – pranešime teigė A. Kuzmarskis.

Organizatorių teigimu, po laivo išgelbėjimo nuo nuskandinimo ir jo atstatymo burės, skelbiant vasaros sezono pradžią, bus keliamos jau septintą kartą.

Bures, kaip jau įprasta, kels Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentai.

Šiemet ant legendinio laivo suplevėsuos naujas burių komplektas, kuriame bus atkartotas istorinis 1751 metų Baltijos jūros regiono žemėlapis, kurio originalas kabo „Meridiano“ kajutkompanijoje.

Iš viso „Meridianas“ turi 14 burių, kurių bendras plotas – daugiau nei 600 kvadratinių metrų. 

A. Kurmarskio teigimu, šį pavasarį buvo planuota „Meridianą“ remontuoti, tačiau to negalima padaryti dėl tinkamai nepasikeliančio Biržos tilto.

„Tai, kad „Meridianas“ yra įkalintas dėl Biržos tilto pakėlimo problemų, mums iš tiesų kelia nerimą, nes, reikalui esant, nebūtų įmanoma imtis skubių veiksmų laivui ištempti į remonto doką, kyla avarinių situacijų grėsmė“, – teigė A. Kurzmarskis.

Jis tikisi, kad atlikti būtinus remonto darbus bus galima rudenį ar prieš kitą sezoną.

1948 metais Suomijoje pastatyta barkentina „Meridianas“ 20 metų tarnavo kaip mokomasis burlaivis Klaipėdos bei kitų jūreivystės mokyklų kursantams.

Nuo 1971 metų šis burlaivis stovi prišvartuotas prie Danės upės krantinės Klaipėdos miesto centre ir daugiau nei per keturis dešimtmečius yra tapęs neatsiejama uostamiesčio kraštovaizdžio dalimi bei vienu mylimiausių Klaipėdos simbolių.

2012 metais dėl itin prastos laivo būklės buvo iškilusi grėsmė šio simbolio netekti, tačiau privačios iniciatyvos bei finansavimo dėka laivas atstatytas. 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us