Raseinių naujienų portalas

Nuomonės

Vyriausybė spręs dėl valstybės ir savivaldybių įmonių pelno įmokų

Vyriausybė trečiadienį pasitarime spręs dėl galimybės taikyti mažesnes valstybės ar savivaldybės įmonių pelno įmokas į valstybės ar savivaldybės biudžetą, kai yra reali galimybė įmonei tapti nemokiai krizinės padėties metu. 

Įstatymų pataisas parengusi Ekonomikos ir inovacijų ministerija teigia, kad taip bus pašalinta rizika valstybės ar savivaldybės įmonei, išmokėjus pelno įmokas, tapti nemokiai, jeigu dėl karo, nepaprastosios padėties, mobilizacijos, karantino, ekstremalios situacijos ar ekstremaliojo įvykio metu apribota jos veikla. 

Taip pat siūloma atsisakyti valstybės valdomų įmonių vadovų kadencijų skaičiaus ribojimo, taip pasielgti rekomenduoja Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO). Taip tikimasi valstybės valdomose įmonėse ir jų antrinėse bendrovėse išlaikyti aukščiausių kompetencijų profesionalus. 

„ЕВРО Bendrovių valdysenos komitetas Lietuvai suformavo labai konkrečią rekomendaciją – atsisakyti nuostatų, nustatančių valstybės valdomų įmonių vadovų kadencijų skaičiaus ribojimą, kadangi tokios nuostatos prieštarauja G20/EBPO korporatyvinio valdymo principams“, – argumentuoja ministerija. 

Šiuo metu valstybės valdomos įmonės vadovas priimamas į darbą penkerių metų kadencijai. Tas pats asmuo vadovu gali būti renkamas ne daugiau kaip dvi kadencijas iš eilės.

Vyriausybė balandžio pabaigoje papildė sąlygas, kuriomis leido valstybės įmonėms per krizinę situaciją, pavyzdžiui, karantiną, mokėti mažesnius dividendus arba jų nemokėti visai, jeigu kiltų grėsmė joms tapti nemokioms.

Ministrų kabinetas kartu pavedė ministerijai parengti įstatymo pataisas dėl valstybės ir savivaldybės įmonių pelno įmokų mažinimo ar jų nemokėjimo tuomet, kai jas išmokėjus (per koronaviruso krizę esant apribotai veiklai) įmonė gali tapti nemoki.

Šiuo metu įstatymas numato, kad Vyriausybė ar savivaldybės taryba jų nustatyta tvarka gali nustatyti mažesnę, negu nurodyta įstatyme, įmonės pelno įmoką į valstybės ar savivaldybės biudžetą, jeigu, pavyzdžiui, įmonė įgyvendina arba dalyvauja įgyvendinant Vyriausybės sprendimu pripažintą valstybei svarbų ekonominį projektą. 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us