Raseinių naujienų portalas

Pramogos

Vasaros stovykloje ne tik pramogos – pasikalbėjo apie emocijas

Po ilgai namuose išlaikiusio karantino, ko gero, šįkart į vasaros stovyklą vaikai ruošiasi kaip niekad noriai. Specialistai atkreipia dėmesį, kad kartu su pramogomis jauniesiems stovyklautojams galima pasiūlyti naudingų bendravimo, psichologinių žinių arba padėti įtvirtinti turimas.

Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus (VTAS) specialistai pagal galimybes lankosi stovyklose, žaidybinių susitikimų metu vaikus supažindina su bazinėmis emocijomis, moko jas atpažinti, įvardyti savo jausmus.

Vilma Juškevičienė, Kauno apskrities VTAS patarėja sako, kad kiekvienam susitikimui būtina pasirengti tinkamai, atsižvelgti į vaikų amžių ir brandą, tuomet rezultatas bus geras: „Vaikai noriai kalba apie savo išgyvenimus, problemas. Jie nori suprasti savo emocijas, bando atpažinti savo elgesį tam tikrose situacijose. Be abejo, prisimena svarbiausius momentus, užsifiksavusius pasąmonėje. Džiugu, kai pavyksta jiems padėti suprasti ir paleisti susikaupusius jausmus“.

„Be kita ko, pasibaigus mokslo metams, prie daugelio ugdymo įstaigų organizuojamos dienos stovyklos, jose susirenka ir jautrių šeimų mažieji. Draugiškoje bendraamžių aplinkoje atsiverti kur kas paprasčiau“, įsitikinusi V. Juškevičienė.

Pirmasis sutikimas vyko su Juozo Paukštelio progimnazijos stovyklautojais. Čia į turiningą užsiėmimą vaikus pakvietė Kėdainių VTAS atstovai ir mobiliosios komandos kolektyvas.

„Išryškėjo, kad jaunesni moksleiviai, įvardydami savo emocijas painiojasi, tai jiems sukelia bereikalingos įtampos. Pastebėjome, jog vaikams atrodo, kad tėvai tarsi privalo neklysdami suprasti, kas vyksta jų viduje, vos ne telepatiškų gebėjimų turėti. Paskatinome šeimoje atvirai pasikalbėti, jeigu jaučiasi nesuprasti. Pasipraktikavome, kaip tai veikia“, dalijasi patarėja.

Primename, kad 2020-uoius LR Seimas yra paskelbęs vaiko emocinės gerovės metais, tuo siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į vaikų emocinės gerovės svarbą, kartu kurti sveikesnę ir laimingesnę visuomenę.

Ramunė Liubinaitė

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us