Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Į Lietuvą nuo pirmadienio leista atvykti užsieniečiams iš Jungtinės Karalystės

Į Lietuvą nuo pirmadienio bus leista atvykti užsieniečiams iš Jungtinės Karalystės, penktadienį informavo Sveikatos apsaugos ministerija.

Jungtine Karalyste (JK) papildžius šalių, kurioms panaikinti dėl koronaviruso grėsmės taikyti apribojimai, sąrašą, jame jau iš viso jau yra 29 valstybės.

Be apribojimų taip pat atvykti leidžiama iš Rumunijos, Lenkijos, Bulgarijos, Nyderlandų, Belgijos, Liuksemburgo, Prancūzijos, Maltos, Danijos, Ispanijos, Italijos, Čekijos, Estijos, Vokietijos, Austrijos, Airijos, Norvegijos, Suomijos, Šveicarijos, Islandijos, Graikijos, Kipro, Slovėnijos, Latvijos, Vengrijos, Slovakijos, Kroatijos ir Lichtenšteino.

Užsieniečiams, atvykstantiems iš JK, taip pat iš Rumunijos, Bulgarijos ir Liuksemburgo bus rekomenduojama izoliuotis.

Į Lietuvą dėl didelio sergamumo COVID-19 vis dar negalės atvykti Švedijos ir Portugalijos piliečiai ir šiose valstybėse teisėtai gyvenantys asmenys.

Šie palengvinimai su išimtimis galioja tik užsieniečiams iš Europos ekonominės erdvės (EEE) valstybių, Šveicarijos bei JK. Iš trečiųjų šalių užsieniečiai į Lietuvą gali atvykti tik gavę leidimą iš atsakingų Lietuvos institucijų, priklausomai nuo klausimo pobūdžio – Užsienio reikalų ministerijos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Lietuvos piliečiams leidžiama grįžti iš bet kurios šalies, tačiau jei jie grįžo iš koronaviruso paveiktų valstybių, t.y. jei jose sergamumas per dvi savaites yra didesnis nei 25 atvejai 100 tūkst. gyventojų, jiems privaloma dviejų savaičių izoliacija.

Ministerija taip pat pranešė atnaujinusi valstybių sąrašą, iš kurių grįžus privaloma izoliuotis, tad nuo pirmadienio jame bus 50 valstybių.

Iš šio sąrašo išbrauktos Centrinės Afrikos Respublika, Džibutis, JK, Kaimanų salos, San Marinas, Sent Vinsentas ir Grenadinai, bet įtrauktos devynios naujos valstybės – Albanija, Antigva ir Barbuda, Bosnija ir Hercegovina, Ekvatoriaus Gvinėja, Guamo teritorija, Kazachstanas, Kirgizija, Kosovas ir Salvadoras. 

Izoliacija privaloma tiek iš jų grįžusiems Lietuvos piliečiams, tiek užsieniečiams, turintiems leidimą atvykti į Lietuvą.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us