Raseinių naujienų portalas

Nuomonės

Mokėjimo pavedimų klastotojas teismo laukia už grotų

Turtingą teistumų biografiją turintis, šiuo metu už vagystes ir turto sugadinimą bausmę Pravieniškių pataisos namuose atliekantis   22 metų šiaulietis netrukus vėl stos prieš teismą dėl nusikalstamų veikų, padarytų bausmės atlikimo metu.

Būdamas Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje jis sugebėjo  neteisėtai disponuoti mobiliuoju telefonu  ir interneto prieiga. Šiomis priemonėmis šiaulietis ir vykdė naujas  nusikalstamas veikas – sukčiavimus. Nuo jo nukentėjo 17 žmonių iš Šiaulių, Kauno, Vilniaus, Klaipėdos ir Panevėžio apskričių. Pasisavinto turto  vertė siekia 4755 eurų.

Šiauliečio nusikalstama veika tęsėsi nuo 2018-ųjų rugpjūčio iki šių metų sausio. Vyras tinklalapyje www.skelbiu.lt ar socialiniame tinkle „Facebook“ ieškodavo skelbimų apie parduodamus mobilaus ryšio telefonus, susisiekdavo su jų pardavėjais ir sutardavo dėl pirkimo. Argumentuodamas, kad telefonas jam reikalingas nedelsiant – sūnaus gimtadienio dovanai ar dar dėl kokios kitos priežasties, jis prašydavo kuo skubiau telefoną per autobusų siuntų tarnybą išsiųsti į Šiaulius. Pardavėjams iš Šiaulių jis paskirdavo susitikimus prekybos centruose. Į tuos susitikimus ar Šiaulių autobusų stotį pasiimti siuntos pakaitomis ateidavo trys Šiauliuose gyvenantys jo pažįstami nepilnamečiai vaikinai.

Sutaręs dėl telefono pirkimo, Pravieniškių pataisos namų gyventojas pardavėjui  iš savo skirtingais vardais pavadintų „Facebook“ profilių  nusiųsdavo mokėjimo pavedimo kopiją, kaip įrodymą, kad pinigai jau pervesti, ir šis gali siųsti jam parduodamą daiktą. Gavęs vizualinį įrodymą, pardavėjas be jokio nerimo išsiskirdavo su telefonu. Tačiau kai pinigėliai į pardavėjo sąskaitą vis neįkrisdavo, o pirkėjas tapdavo nepasiekiamas, tada kildavo įtarimas dėl sukčiavimo. Ir įtarimas pasitvirtindavo, mat, paaiškėjo, kad   mokėjimo pavedimo kopijos būdavo suklastotos.

Kai telefonai atsidurdavo sukčiavimą organizavusio šiauliečio bendrininkų rankose, jie būdavo nešami į lombardą ar tiesiog parduodami telefoną įsigyti norinčiam asmeniui, o gauti pinigėliai pasidalijami: dalis tekdavo laisvėje esančioms vadinamosioms „kojoms“, kurios paimdavo  sukčiavimu gautus telefonus ir juos realizuodavo, dalis būdavo pervedama į organizatoriaus ar kitų jo nurodytų taip pat Pravieniškių pataisos namuose  bausmę atliekančių asmenų sąskaitas.

Kadangi nukentėjusieji gyvena įvairiose Lietuvos vietovėse, tad Šiaulių apylinkės prokuratūra priėmė sprendimą visus ikiteisminius tyrimus sujungti į vieną ir jį atlikti pavedė  Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato tyrėjams. Praėjusių metų rugpjūtį pradėtas ikiteismins tyrimas dėl sukčiavimo  šiomis dienomis  jau baigtas ir baudžiamoji bylą perduota nagrinėti teismui. Bausmės už ankstesnius nusikaltimus dar nespėjusio atlikti sukčiavimo organizatoriaus  laukia nauja bausmė. Jo bendrininkai taip pat stos prieš teismą.

Šiaulių apskr. VPK informacija

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us