Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Taupo mero foto albumui – uždarinėdami mokyklas

Šiuo metu rajono meras Andrius Bautronis gan aktyviai lankosi rajono miesteliuose pristatydamas- atsiskaitydamas už 2019 metus.

Rajono meras nemažą dėmesį skiria savo darbų įamžinimui ir viešinimui. Iš biudžeto yra skirta apvali sumelė, reguliariai mokama vietiniam savaitraščiui, tačiau pasirodo to nepakanka. Rajono gyventojai radę laiko paklausyti mero ataskaitos gauna blizgantį nuotraukomis išdabintą leidinuką. Leidinuko tiražas, kuris beje nėra nurodytas ant knygelės – fotoalbumo, yra gan solidus – jų pagaminta net 5 500 vienetų.

Tarybos narys Vytautas Bulotas socialiniame tinkle kelia klausimą, kodėl mero ataskaita, kurią galima rasti oficialiame savivaldybės tinklapyje, labai sutrumpinta ir paversta į mero, įvairiais rakursais įamžintą, foto albumą.

Ar lyginote kas nors mero ataskaitas? Taip, jos skiriasi. Vieną ataskaitą galite paskaityti savivaldybės internetinėje svetainėje http://www.raseiniai.lt/index.php?4119738187, o kitą gausite, kai atvyksite į susitikimus, popieriniame variante. Taigi kokie tie skirtumai? Popieriniame variante gerokai mažiau teksto, tačiau nuotraukų padaugėjo net du kartus (nuo 25 iki 50)! Abi ataskaitos pavadintos „..mero ir tarybos..“, tačiau popieriniame variante žodžio „tarybos“ jau rašyti nevertėjo, nes teksto dalys (beveik trečdalis atskaitos) apie tarybos veiklą (SAVIVALDYBĖS TARYBOS VEIKLA, FRAKCIJOS, TARYBOS POSĖDŽIAI, SVARBIAUSI 2019 M. TARYBOS POSĖDŽIŲ METU PRIIMTI SPRENDIMAI, KOMITETŲ VEIKLA, KOMISIJŲ VEIKLA) visiškai nuimtos, o ir likęs tekstas irgi sutrumpintas.

Žodžiu, kam vargintis skaityti, jei informaciją galima perteikti vaizdais. Geriau pamatyti, kas čia iš tikrųjų dirba.

Tačiau jei rimtai, ar galima šį leidinį su ataskaitos fragmentais dar bevadinti ataskaita, kai jis dėl savo turinio tampa labiau panašus į reklaminį mero nuotraukų albumą? Ir jei taip kiekvienais metais, tai po tokios reklamos už mokesčių mokėtojų pinigus, antra kadencija turėtų būti garantuota…“- teigė politikas.

Leidinuko leidyba, pasak savivaldybėse administracijos atsakingų specialistų, kainavo beveik 2 000 eurų.

Po politiko V. Bulotos viešai užduoto klausimo, netrukus pasirodė šmaikštūs komentarai.

Komentatoriai pastebėjo, kad iš 53 nuotraukų esančių leidinyje pavadintame „Raseinių rajono savivaldybės mero ir tarybos 2019 metų veiklos ataskaita“ net 32 nuotraukos – mero A. Bautronio.

Tarybos narys Vytautas Bulotas retoriškai klausia: „Taupome uždarinėdami mokyklas, taupyti turime visur: jei ataskaitą galime pasiskaityti internete, tai kam iš viso reikėjo tokį leidinį leisti?“

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us