Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Gyventojai raginami atsisakyti nesaugių dujų balionų

Energetikos ministerija ketvirtadienį pristatys finansinę paramą, skirtą atsisakyti suskystintų naftos dujų (SND) balionų daugiabučiuose namuose. Tam šiemet numatyta skirti 15 mln. eurų, o kitąmet – dar 10 mln. eurų. 

„Tai pirmas kartas Lietuvoje, kai nacionaliniu mastu yra įgyvendinama programa atsisakyti balionų daugiabučiuose, kurie, pažeidžiant nustatytas tvarkas, iki šiol eksploatuojami rizikuojant savo bei aplinkinių saugumu“, – argumentuoja ministerija. 

Ketvirtadienio spaudos konferencijoje dalyvaus energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas, Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) pirmininkė Inga Žilienė, elektros ir dujų skirstymo bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) vadovas Mindaugas Keizeris. 

Gegužę jau skelbta, kad valdžia finansiškai parems buityje naudojamų dujų balionų atnaujinimą ar jų atsisakymą – Vyriausybė tam skyrė 20 mln. eurų iš ekonomikos skatinimo ir krizės padarinių švelninimo programos. 

Ministerija tuomet komentavo BNS, kad 15 mln. eurų bus skirti daugiabučių energetikos sistemų pertvarkymui. Dar 5 mln. eurų numatyti pakeisti senus dujų balionus į saugius ir taip padėti socialiai remtiniems gyventojams. 

Ministerijos teigimu, šiuo metu šalyje yra daugiau nei 1600 daugiabučių namų (triaukščiai ir aukštesni) ir apie 42 tūkst. namų ūkių, kuriuose vis dar naudojami SND balionai. Visuose šiuose namuose privalo nebelikti dujų balionų iki 2022 metų. 

Nuo sausio įsigaliojo griežtesnė dujų balionų naudojimo tvarka. Jie turi būti su apsauginiais vožtuvais, apsaugančiais balioną nuo sprogimo gaisro metu. 

Subscribe
Notify of
guest
2 Komentarų
Naujausi
Seniausi Most Voted
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus
sildykis.lt

Pritariu tokiai iniciatyvai. Tik problema, jog subsidija gaunama tik tokiu atveju, kai absoliuciai visi daugiaaukscio namo gyventojai sutinka keisti duju balionus i elektrines kaitlentes ar isivesti duju ivada. Tad situacija tokia, kad pora garbaus amziaus gyventoju nesutinka ir viskas, visi naudojasi elektra, taciau be specialaus elektros ivado. Dziaugiuosi, kad mes visai nebeturime duju, ir sildymui pasirinkome siurbli, o ne kazkokio tipo katila.

Gvidas

Iš dalies suprantu žmones, naudojančius buitinius dujų balionus. Kokiame kaime nėra kito pasirinkimo, jei dar elektros įvadas silpnesnis. Tačiau žinoma, su dujomis reikia elgtis labai atsakingai. Pas mus dujinis šildymas, tad kasmet profilaktiškai daroma katilo apžiūra išvalymas, kad nekiltų jokių nesklandumų, nes jie galėtų baigtis net labai liūdnai

Contact Us