Raseinių naujienų portalas

Kita

Pratęstas terminas teikti paraiškas paramai Sosnovskio barščiui naikinti

Aplinkos ministerija iki liepos 31 d. pratęsė terminą savivaldybėms teikti paraiškas paramai Sosnovskio barščiui naikinti jų teritorijose.

Šiam tikslui iš Aplinkos apsaugos rėmimo programos skirta beveik 600 tūkst. eurų. Paramai gauti numatyti reikalavimai. Visų pirma Sosnovskio barštis turi būti naikinamas tik valstybei ar savivaldybei priklausančiuose žemės sklypuose. Be to, savivaldybė turi būti parengusi šio invazinio augalo populiacijos gausos reguliavimo veiksmų planą.

Atrinkus paraiškas, atitinkančias nustatytus reikalavimus, likusios tinkamos paraiškos bus suskirstytos prioriteto tvarka pagal surinktus balus, gautus vertinant pagal šiuos kriterijus: Sosnovskio barščio plotai yra saugomose teritorijose arba plotuose yra saugomų rūšių, jie yra urbanizuotose teritorijose (auga šalia visuomeninių, gyvenamųjų pastatų, rekreacinėse teritorijose ir pan.), savivaldybė prisideda savo lėšomis ir naikins šį augalą ne trumpiau kaip penkerius metus.

Maksimali dotacija projektui – iki 100 tūkst. eurų. Kompensuojama iki 70 proc. tinkamų finansuoti išlaidų. Projektas turi būti įgyvendintas ne ilgiau kaip per 36 mėn. nuo sutarties pasirašymo. Sutartis planuojama pasirašyti iki š. m. pabaigos.

Išsamesnės informacijos apie Sosnovskio barščio naikinimą galima rasti Aplinkos ministerijos tinklapyje.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us